Αναπαραγωγή Ο πρωτος μουργος

basstar5

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαϊ 2008
Μηνύματα
34
Πόλη
Αθήνα
Μα τι χαρα ειναι αυτη! Ενα εκατοστο πουλακι μεσα στη φωλια σαλευει! Ελπιζω να σπασουν κ αλλα απο τα υπολοιπα 6. Ολα αυτα με τη δευτερη γεννα!:D
Να ξεκινησω αυγο απο σημερα;
 
Μπραβο φιλε, με το καλο και τα υπολοιπα. Τη πρωτη ηταν ασπορα; Καταλαβαινω τη χαρα σου.:D
 
Να σου ζήσει! Με το καλό να το δεις στο κλαρί. 🙂
 
με το καλο να βγουν και τα υπολοιπα...

οσο για το αβγο πιστευω οτι μπορεις να το αρχισεις απο σημερα, αφου οπου να' ναι θα σκασουν και τα υπολοιπα.
 
Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας... Να κανω μια ερωτηση... Τις πρωτες μερες θα τα ταιζουν η ειναι ηδη χορτατα απο το αυγο που ηταν μεσα; Ποια ειναι η λογικη σειρα που θα πρεπει να συμβει;
 
Αυγο δεν υπαρχει μεσα.. Αφου βγηκε νεοσσος! Παντως κ τις πρωτες μερες τα ταιζουν. Οποτε αυγοτροφη ετοιμη διπλα τους να τη εχεις! Να τα χαιρεσαι κ να μα ενημερωνεις για εξελιξεις! Σε καταλαβαινω οταν θατοδες πως θα ενιωσες! Τα ιδια περναω κεγω αυτες τις μερες! Απιστευτο ειναι.
 
εμενα 3 αυγουλακια ειχαν συνολικα. Κ ενα που χε πεσει κατω κ ειχε σπασει. Ενα προς το παρον εχει βγει. Εειναι λιγα τα δικα μου αλλα δε πειραζει! Με το καλο!
 
Φιλοι μου! Εχω γινει χαζοπαππους μου φαινεται! Κοιταξα σημερα τη φωλια κ ειναι τουλαχιστον 3 πουλακια δε μπορω να δω καθαρα γιατι ειναι κλειστου τυπου η φωλια... Ειναι πολυ πολυ μικρα με κατι σαν ασπρο χνουδι!
Πως θα καταλαβω αν οι γονοεις τα ταιζουν;

και μια φοτο...



ειναι 4 τελικα τα μικρα αλλα δε φαινονται
 
Εχουμε παει στα 4 πουλακια κ ο αρσενικος εχει αναδειχθει σε εναν τρομερο πατερα... Τα ταιζει κ τα προσεχει ακομα κ αν ειναι η θυλικια μεσα στη φωλια... Τα μικρα μου φαινονται ηδη πιο μεγαλα. Ειναι πραγματικα απιστευτο αυτο που συμβαινει στο μπαλκονι μου... Ενα θαυμα της ζωης! Αντε να τα δω στο κλαρακι συντομα.
 
Με το καλό και στο κλαρί!
Είναι απίστευτο το πόσο μεγάλωνουν απο μέρα σε μέρα!
 
Back
Top