Γενικά Ο 20χρόνος φίλος μου cocatiel

xaris.ekm

PB New Member
Εγγραφή
17 Δεκ 2016
Μηνύματα
27
Πόλη
Ξάνθη
Έχω έναν cocatiel ο όποιος Είναι περίπου 20 χρονών. μάλλον Τον είχε ιδιώτης Στην αρχή Από Τον οποίο δραπέτευσε. Τον βρήκε ένας θείος μου Στο μπαλκόνι του και Τον υιοθέτησε. Τον κράτησε 8 χρόνια περίπου αλλά Επειδή Δεν είχε αρκετό χρόνο Να ασχοληθεί μαζί του Τον έδωσε σε εμένα. Εγώ Τον Έχω αλλά 10 χρόνια Τώρα. έχει Ένα πρόβλημα με το φτερό του Δεν μπορεί Να πετάξει Γιατί Μια μέρα ενώ Τον είχα ελεύθερο Μέσα Στο Σπίτι και πετούσε χτύπησε με δύναμη πάνω Στο παράθυρο και νομίζω Ότι έχει φοβία Τώρα και δον πετάει καθόλου αλλά Είναι απίστευτος Στην πεζοπορία. Αυτή Είναι Η ιστορία του φίλου μου.

20161218_103826-min.webp
 
Με τέτοια περιγραφή δε μας καλύπτουν οι φωτογραφίες.
Θέλουμε να μας ανεβάσεις βίντεο.
Φοβερά ενδιαφέρουσα η περίπτωση.
Φίλε μου Θέλω να ανεβάσω Αλλά Δεν ξέρω τι γίνεται. Δυσκολεύομαι λίγο Μέχρι να το μάθω.
 
Έψαχνε τους ανθρώπους του και τους βρήκε!
Να σας ζήσει, περιμένουμε βίντεο ή φωτογραφίες. Για το βίντεο το ανεβάζεις στο youtube και μας βάζεις εδώ το link με δημόσιες ρυθμίσεις.
 
Πρέπει πρώτα να το ανεβάσεις στο youtube και μετά να μας βάλεις εδώ σύνδεσμο...
Για τις φωτογραφίες ακολουθείς τις οδηγίες εδώ petbirds.gr/community/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/
 
Να χαίρεσαι τον φίλο σου Χάρη! 😀 Είναι τόσο συγκινητική η ιστορία του, ένα μεγάλο πια σε ηλικία πουλάκι που έχει περάσει από διάφορες καταστάσεις η ζωή του... Έχει όμως εσένα! Να τον προσέχεις σαν θησαυρό! (που είναι 😉 )
 
Φοβερος ο νεος.
Σπανια βλεπω κοκατιλ που να ειναι 20 χρονων. Οχι επειδη δεν ζουν τοσο αλλα επειδη συνηθως δεν εχουν την κααλληλη φροντιδα, ειναι και ευαισθητα απο την φυση τους. Γι αυτο Μπραβο σου!
Θα ηθελα κι εγω να μαθω την σχεση σας και την καθημερινοτητα σας ισως.
Για να τον εχεις τοσα χρονια και να ειναι μονος του σημαινει οτι κανετε αρκετη παρεουλα οι δυο σας :)
 
Φοβερος ο νεος.
Σπανια βλεπω κοκατιλ που να ειναι 20 χρονων. Οχι επειδη δεν ζουν τοσο αλλα επειδη συνηθως δεν εχουν την κααλληλη φροντιδα, ειναι και ευαισθητα απο την φυση τους. Γι αυτο Μπραβο σου!
Θα ηθελα κι εγω να μαθω την σχεση σας και την καθημερινοτητα σας ισως.
Για να τον εχεις τοσα χρονια και να ειναι μονος του σημαινει οτι κανετε αρκετη παρεουλα οι δυο σας :)
Σε ευχαριστω πολυ. Να σου πω την αληθεια ειναι ημιαγριος. Δεν μας αφηνει να τον πλησιασουμε πολυ, αλλα παραλληλα δεν εχει προβλημα με την ανθρωπινη παρουσια. Το κλουβι του ειναι παντα ανοιχτο για να κανει βολτες. ερχετε κοντα μας αλλα ποτε δεν μας επετρεψε να τον ακουμπισουμε. Εχει και μια Α περιφανεια :D
 
Να τον χαίρεσαι! Μαζί σου είναι καθόλου εξοικειωμένος; Πιο ήμερος; Κάθεται στο χέρι σου; :)
Οχι δεν μας αφηνει να τον ακουμπαμε. μολις πλησιασει το χερι μας ανοιγει το στομα του και μας απειλει ☹
 
Back
Top