Γενικά Ο african grey μου τρώει τον τοίχο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης theo40gr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

theo40gr

PB Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2008
Μηνύματα
708
Πόλη
Πειραιάς
εγω ξεχασα να σας πω πως ο δικος μου μερες τωρα εχει αρχισει και τρωει.. Τοιχους... Διπλα απο το κλουβι του ο τοιχος ειχε ενα κτυπηματακι.. Και
αυτος το εχει κανει κτυπηματαρα.. Το τουβλο θα φαει στο τελος
αφου αναγκαστηκα και του αλαξα θεση να μη τον φτανει..
 
Εμένα το cockatiel μου έφαγε τις πολυθρόνες από μπαμπού και ο Σενεγάλης το καλώδιο του τηλεφώνου.. Τώρα το άλλαξα. Ελπίζω να αντέξει και να μη μουν ξεγλιστρήσει!
 
εγω ξεχασα να σας πω πως ο δικος μου μερες τωρα εχει αρχισει και τρωει.. Τοιχους... Διπλα απο το κλουβι του ο τοιχος ειχε ενα κτυπηματακι.. Και
αυτος το εχει κανει κτυπηματαρα.. Το τουβλο θα φαει στο τελος
αφου αναγκαστηκα και του αλαξα θεση να μη τον φτανει..
Μπορει ο pipikos να 'παιζει' αλλα, αυτη η κινηση του ενδεχεται να γινεται και απο ελλειψη ασβεστιου! Κατι παρομοιο εχω ακουσει απο παιδιατρο, δηλ υπαρχουν μικρα παιδια που λογω ελλειψης ασβεστιου, 😛τρωνε τους τοιχους!
 
μπαα.. Δε νομιζω... Εχει και πετρα στο κλουβι του που μασουλα και η διατροφη του ειναι καλη.. Απλα ειναι το ενστικτο τους.. Οπως πχ ολοι οι παπαγαλοι πιστευουν πως η γομα στα μολυβια η το καπακι των στυλο ειναι αχρηστα πραματα που πρεπει αμεσα να απομακρυνθουν
 
Θοδωρε βλεπεις αν απλα τον χαλαει η αν τρωει και κομματακια;

Το να τον χαλαει ισως το κανει επειδη βαρεθηκε τα παιχνιδια που εχει και θελει κατι να ασχοληθει που να μπορει να το χαλασει. Υπαρχουν παιχνιδια για παπαγαλους με χρωματιστες "πετρες", σαν ελαφροπετρες ειναι, που θα χαρει να καταστρεψει νομιζω. :D
 
ανεστη εχει και απ αυτα, απλα οταν δε του δινω σημασια και ειναι εξω
κανει διαφορα,
 
εγω ξεχασα να σας πω πως ο δικος μου μερες τωρα εχει αρχισει και τρωει.. Τοιχους... Διπλα απο το κλουβι του ο τοιχος ειχε ενα κτυπηματακι.. Και
αυτος το εχει κανει κτυπηματαρα.. Το τουβλο θα φαει στο τελος
αφου αναγκαστηκα και του αλαξα θεση να μη τον φτανει..

Ισως να σου λεει με τον τροπο του να αλλαξεις σπιτι!
 
Back
Top