Γενικά Ο Bruno παρουσιάζεται

Καλησπέρα και να χαίρεσαι το κουκλάκι σου.
Ας κάνω μια προσπάθεια... Εγώ θα έλεγα κόκκινο λιποχρωμικο χιονε;! Βέβαια έχει πολύ άσπρο στα φτερά..
Ότι κι αν είναι καλές μελωδίες :)
 
Είναι ένα κόκκινο λιποχρωμικό καναρινάκι.
Τα πτερύγια που βλέπεις κατά το ήμισυ λευκά είναι γιατί όταν το έβαψαν ακολούθησαν μια συγκεκριμένη διαδικασία,ένα συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα παροχής χρωστικών και το έκανε λευκόπτερο. Του χρόνου δεν θα είναι έτσι, μετά την πτερόρροια.
Το πτέρωμά του είναι χιονέ, δηλαδή οι άκρες των φτερών μένουν λευκές και δεν βάφονται.

Προσωπικά μου αρέσει το χιόνι που έχει.Απο την άποψη των προτύπων όμως είναι εκτός.
Το δακτυλίδι που έχει στέκεται καλά στο πόδι ή είναι σφήνα; Αν μπορείς, βγάλε το.
Μια φιλική συμβουλή,θέλει μεγαλύτερο κλουβί.

Να τον χαίρεσαι.
Bruno είναι και ένας χαρακτήρας του E.Sabato!
 
Καλησπέρα και να χαίρεσαι το κουκλάκι σου.
Ας κάνω μια προσπάθεια... Εγώ θα έλεγα κόκκινο λιποχρωμικο χιονε;! Βέβαια έχει πολύ άσπρο στα φτερά..
Ότι κι αν είναι καλές μελωδίες :)
Σε ευχαριστώ άρχισε τα σαλιαρίσματα

off
Είναι ένα πανέμορφο πουλάκι που του αξίζει λίγη καθαριότητα... Πολύ γρήγορα θα έχει πρόβλημα στις πατούσες του με τόσο βρώμικη πατήθρα... Κρίμα είναι☹
Η πατιθρα ήταν μαύρη ξύλινη από το πετ shop της γειτονιάς αλλά ο διάολακος τσιμπάει και έφυγε όλο το χρώμα ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια
 
Πω πω πω τι πανεμορφο καναρινακι ειναι αυτο! Να το χαιρεσαι και καλα τραγουδια να εχετε! 🙂
 
Back
Top