Γενικά Ο pepe και η pipi

αλλαξα τα κλαδακια και εβαλα και 2 μικρες σκαλιτσες για παιχνιδι.
 

Συνημμένα

  • DSC_1227.webp
    DSC_1227.webp
    14,2 KB · Προβολές: 68
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Καλό θα ήταν να άλλαζες και το κλουβί τους. Είναι μικρό για δύο πουλιά. Διάλεξε κάποιο μεγαλύτερο στο στυλ διπλής ζευγαρώστρας . Τα μπάτζι είναι πουλιά που τους αρέσει να πετούν λίγο παρά να σκαρφαλώνουν.
 
το ξερω οτι ειναι μικρο αλλα αυτη την στιγμη δυσκολευομαι λιγο να το αλλαξω. Θα γινει ελπιζω πολυ συντομα. σε αυτο το κλουβι που μου πρότεινες θα τα εχω χωριστά ή βγαινει το χωρισμα;
 
..σε αυτο το κλουβι που μου πρότεινες θα τα εχω χωριστά ή βγαινει το χωρισμα;

Μαζί βέβαια, αφού ζουν ήδη μαζί. Το χώρισμα σε αυτά συνήθως βγαίνει συρταρωτά με μια κίνηση.
 
Και επίσης αντί αυτού του σνακ, καλύτερα να τους δίνεις κεχρί σενεγάλης σε τσαμπί το λεγόμενο μίλετ.
cf83ceb5cebdceb5ceb3ceaccebbceb7cf821.jpg
 
Και επίσης αντί αυτού του σνακ, καλύτερα να τους δίνεις κεχρί σενεγάλης σε τσαμπί το λεγόμενο μίλετ.
cf83ceb5cebdceb5ceb3ceaccebbceb7cf821.jpg
τι είναι αυτό πάλι. Ποπό ποσα πρέπει να μάθω. μου φαίνονται βουνό.. Τελικά για τα μονα που γνωρίζω είναι για τα τετράποδα μου
 
Χα χα τα περισσότερα petshops έχουν, συσκευασμένο φυσικά της versele laga. Millet το ζητάς.
 
παιδια εχω ακουσει απο στα καναρινια κανει καλο να ακουνε ηχους απο αλλα πουλακια. εβαλα απο το youtube να ακουσουν αλλα παπαγαλακια. Εκανα καλα; γιατι μου φαινεται θυμωσε ο πεπε μου
 
γιατι μου φαινεται θυμωσε ο πεπε μου
Χα χα φοβάται μην του κλέψουν το κορίτσι. Βάζε τους, τα παπαγαλάκια αρέσκονται και σε άλλες φωνές πουλιών, δεν είναι ανάγκη να είναι μόνο από budgies.
 
Χα χα δεν ξέρω πως νοιώθει, αλλά σίγουρα τα αρσενικά είναι πιο ανταγωνιστικά και κυριαρχικά.
 
τελικά δεν εχω καταλάβει. εχω ενα ζευγαρι ή ειναι και τα δυο αρσενικά; ο φιλος μου παρείγγειλε ενα ζευγάρι και περιμέναμε απο τον μαιο μεχρι να απογαλακτιστούν. Παντως συμπεριφέρονται σαν ζευγαρι. Ξεψυρίζονται και φιλίονται ολη μερα
 
Αν σου πω οτι εμενα μου μοιαζουν και τα δυο θηλυκα; Μπορεις να βαλεις μια κοντινη φωταγραφια τους χαλινους τους;
 
θα βγαλω το πρωι μια γιατι τωρα κοιμουνται. αυτες ειναι οι προσφατες
DSC_1259.webp DSC_1260.webp
 
Back
Top