Γενικά Πάει ο πελαργός

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kimi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kimi

PB Member
Εγγραφή
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
619
Πόλη
Λαμία
Αυτος ο αέρας όλο καταστροφές φέρνει. Ο πελαργός σήμερα βρισκόταν στο πάτωμα. Έπεσε απο τη δύναμη του αέρα. Κρίμα το καημένο το πουλάκι
 
Τι συνέβει καλέ; Επεσε πελαργάκι από την φωλίτσα του λόγω του αερα;☹
 
Μαλλον απο τον αερα. Φυσαγε παρα πολυ. Εγω δεν τον εδα, μου το ειπαν.
 
Mαλλον ψοφησε. Τωρα αν ηταν η μαμα ή το παδακι δεν ξερω. ☹
 
κριμα... Κι εγω πριν 2 εβδομαδες ειδα ενα γλαρο κατω απο το σπιτι μου στο πεζοδρομιο... Τον κυνηγησα λιγο να δω αν ειναι χτυπημενος και αν μπορει να πεταξει και στην προσπαθια του να φυγει ανοιγει τα φτερα του ξεκιναει να πατεξει και παραλιγο να χτυπηθει απο το φορτηγο μετα εξαφανιστηκε...
 
Τελικα ο πελαργος ειναι μεγαλος. Τον ειδα το απογευμα, είναι πεσμενος στο πατομα. Ο κακομοιρος! Μπορει τελικα να ακουμπησε στα συρματα τη ΔΕΗ ☹
 
Είτε παιδί, είτε γονειός είναι πολύ κρίμα να χαθή ένα τέτοιο πουλί. Δεν βρέθηκε κάποιος να τον πάρει από κει;Ένας χρηστιανος;☹
 
Δεν ξερω. Εγω το ειδα απο το αυτοκινητο. Αχ το καημενο! Παλι καλα που εμειναν 3 πελαργοι.
 
κριμα το καημενο που ψοφησε. Εγω πηγα να το δω σημερα αλλα το ειχανε πεταξει σε ενα καδο σκουπιδιων ελεος δηλαδη και φαινοταν μονο τα ποδαρακια του. Και στο πεζοδρομιο ειχε λιγα αιματα. εμενα μου ειπαν που το ειδαν οτι τα αιματα ηταν απο το στομα του.
 
Back
Top