Αναπαραγωγή Πάμε για 3η γέννα;

ELENI PAG

PB New Member
Εγγραφή
21 Φεβ 2018
Μηνύματα
162
Πόλη
Κέρκυρα
Οκ.. Ομως νομιζω οτι εχω κιαλλο προβλημα τωρα🙁Ειδα το ζευγαρι που ξαναξευγαρωνει παλι ελεος πια. Εχει γουστο να παμε και για τριτη γεννα😱αυτη γενναει.. Εγω κουραστηκα. Τωρα βλεπω που ψαχνετε παλι τραβαει διαφορα απο το κλουβι. Εκεινο που με ενδιαφερει ειναι να μη παρατησει τα μικρα και αρχισει και γενναειΥπαρχει τετοιο θεμα;
 
Ναι, πάτε για τρίτη γέννα. Τώρα πρόσεχε... Εκείνος θα αρχίσει (μάλλον θα έχει ήδη ξεκινήσει) να ταΐζει τα μικρά κι αυτή να τα ξεπουπουλιάζει μέχρι αηδίας για να βρει να φτιάξει φωλιά. Εσύ όμως θα βάλεις δεύτερη φωλιά, λίγο νήμα μέσα σε αυτήν και αρκετό νήμα εκτός για να την στρώσει η ίδια και θα παρακολουθείς. Αν πηγαίνει και βάζει το νήμα εκεί, έχει καλώς, αν το πηγαίνει στην παλιά φωλιά με τα μικρά, τότε θα αλλάξεις τη θέση της παλιάς με τη νέα, αρκεί να έχεις παρατηρήσει ότι η κανάρα δεν κάθεται πλέον τη νύχτα πάνω στα μικρά. Αν δεν θέλεις άλλη γέννα... Τα ξαναλέμε.
 
Τωρα μαλιστα μου εκανες τη καρδια περιβολι!meh!meh. Οσον αφορα το ταισμα τα ταιζουν και οι δυο απο την αρχη μεχρι και τωρα συνεχεια, εκεινο που παρατηρησα ειναι οτι αυτη εδω και δυο τρεις μερες δεν πολυκαθετε στη φωλια, μονο το βραδυ για παραδειγμα, τωρα εκατσε, μετα απο λιγο θα σηκωθει να ταισει και μετα καθετε μεχρι το πρωι.Αυτο με τη φωλια πρεπει να γινει αμεσα"😱
 
Back
Top