Γενικά Πάνες για Ζακό

Γιώργος -

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαϊ 2009
Μηνύματα
146
Πόλη
Αθήνα
Έψαχνα πάνες για ζακό να δω εαν υπάρχουν εδω στην Ελληνική αγορά, είδα παλια πόστ αλλα δεν είδα καποια απάντηση. Υπαρχουν πανες για ζακό και πόσο κάνουν;

Ξέρει κανείς;
 
Τι πάνες Γιώργο; Για ποιό λόγο τις έψαχνες & ρωτάς τιμή; Σε τι θα τις χρησιμοποιήσεις;
 
Έβλεπα στο youtube που καποιοι ιδιώτες φοράγανε στα ζακό τους πάνες ώστε να μην λερώνουν
 
νομίζω εννοεί κατι τέτοιο - Bird Diaper
... Κατα τη γνώμη μου - μη το παίρνεις... Προσπάθησε να τον μάθεις να κάνει τα κακακια του σε ενα μέρος.
 
συμφωνώ με την Πωλίνα, είναι ταλαιπορία για το ζώοκαι για τον παπαγάλο και για τα σκυλιά που το κάνουν οι κυρίες-που σε λίγο η μύτη τους θα φτάσει το πάνω πάτωμα-για να μη τους λερώσουν το χαλί του εκατομυρίου, βλέπεις είναι πιο εύκολο απο το να κάτσεις 1 βδομάδα να το εκπεδεύσεις-τι μια βδομάδα δλδ? η δικιά μου απο την πρωτη μέρα το έμαθε-
Φιλικά
 
Μπορεις και να τον εκπαιδευσεις να κουτσουλαει με δικη σου φωνητικη εντολη. Θελει αρκετη προσπαθει αλλα επιτυγχανεται. Βεβαιως θελει μεγαλη συνεπεια για να μη ζοριζεται το πουλι και συνεχη παρακολουθηση. Ο Φοιβος το εκανε με μια δικη μου λεξη αν και τον τελευταιο καιρο το εχω αμελησει το συγκεκριμενο μιας και κουτσουλαει παντα απο μονος στην εφημεριδα που του εχω στο πατωμα διπλα στο κλουβι του.
 
Εμενα παλι το βλεπω οτι χαιρεται να... Κουτσουλαει οταν το εχω εξω και παιζουμε.
Πλεον στο κλουβι του εκτος απο την πρωινη, σπανια βλεπω αλλες κουτσουλιες μεσα.
 
Εντάξει, κι αν κουτσουλίσει τι έγινε;
Ούτως η άλλως πάει σε ελεγχόμενα μέρη... στο τραπέζι, στον πάγκο ή κάπου που τον προσέχω (και το σκουπίζω κατευθείαν).
Ποτέ στο πάτωμα.

Εκτός αυτού, νομίζω πως αυθόρμητα από ένα σημείο και μετά αποφεύγουν, αν μπορούν, να κουτσουλάνε πάνω σε ανθρώπους, οπότε ανά διαστήματα, φροντίζω να τον ακουμπάω και μόλις τα κάνει να τον ξαναπαίρνω. Προσαρμόζονται πολύ εύκολα.
Διαφορετικά γκουγκλίστε "parrot potty training" και θα βγάλει πολλές πληροφορίες.
 
Back
Top