Φροντίδα Πάροτλετ αργεί να κοιμηθεί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tselehub
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tselehub

PB New Member
Εγγραφή
28 Αυγ 2017
Μηνύματα
121
Πόλη
Βόλος
Καλησπέρα, το παροτλετ μου από τότε που το πήρα, το βράδυ το βάζω σε ένα άλλο κλούβακι π έχω μέσα στο υπνοδωμάτιο για να κοιμάται ήσυχα. Μέχρι τωρα τον άφηνα κ το πολύ σ μια ώρα είχε κοιμηθεί. Τώρα έχει κάνα δυο βδομάδες που τον πάω στις 8 για ύπνο και μπορεί ν κοιμηθεί και 11. Γενικά το δωμάτιο είναι με σβηστο φως αλλά δεν σκεπαζψ το κλουβί. Ειναι σκοτάδι κ υπάρχει φως ισα ίσα να βλέπεις σκιές τέτοια φάση. Που μπορεί να οφείλεται? Όλα αυτά τα ξέρω γιατί έχω βαλει κάμερα.
 
Το σημαντικό είναι η διάρκεια της νύχτας, η ηρεμία και η ξεκούραση αυτές τις ώρες. Κανένας μας δε μπορεί να εγγυηθεί ότι τα πουλιά κοιμούνται αδιάλειπτα όλες τις ώρες που περνούν στο σκοτάδι.
 
Αν το έβαζες 8 η ώρα και το χειμώνα ίσως έχει μπερδευτεί λίγο με την αλλαγή της ώρας. Το χειμώνα κανονικά πρέπει να κοιμούνται γύρω στις 6.
Σχολαω 5 οπότε είναι δύσκολο να κοιμάται 6, μέχρι να παίξουμε και αυτά...
 
Το σημαντικό είναι η διάρκεια της νύχτας, η ηρεμία και η ξεκούραση αυτές τις ώρες. Κανένας μας δε μπορεί να εγγυηθεί ότι τα πουλιά κοιμούνται αδιάλειπτα όλες τις ώρες που περνούν στο σκοτάδι.
Εγω τον λυπαμαι οτι τον εχω φυλακη στο κλουβακι τον καημενο μεσα στα σκοταδια χαχα
 
Back
Top