Αναπαραγωγή Πέθαναν τα μικρά

ΛΕΩΝΙΔΑΣ

PB Member
Εγγραφή
21 Απρ 2008
Μηνύματα
36
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σας την προηγούμενη Δευτέρα έσπασαν τα τέσσερα από τα πέντε αυγά η κανάρα δεν σηκωνώταν και πολύ από τη φωλιά και τα τάιζε πολύ λίγο με αποτέλεσμα μετά από δυο μέρες να πεθάνει το πρώτο την επόμενη το δεύτερο το Σάββατο το τρίτο, μόνο το ένα έμεινε και αυτό σήμερα δεν το έχει ταίσει έχω απογοητευθεί. Δεν έχω ταίσει μικρά και δεν ξέρω τι να κάνω.
 
Τα μικρα ταιζονται και απο τους δυο γονεις,τωρα για να πεθαναν ισως κατι αλλο να εφταιξε, για να το ταισεις εσυ ο ιδιος χρειαζεσαι μια συριγγα και κρεμα νεοσσων
 
Λεωνιδα καλως ηρθες κ απο μενα. Μην πανικοβαλλεσαι, πεθαναν τα 3 αλλα το 4ο ζει ακομα ετσι; Μπορεις να το σωσεις αφου δεν το ταιζουν οι γονεις του, με το να το ταιζεις εσυ.Αναλυτικα δε ξερω αλλα παραθετω ενα συγκεκριμενο θεμα που θα σε βοηθησει. https://community.petbirds.gr/threads/Δεν-τα-ταϊζουν.4612/
Θα βρεις κ αλλα πολλα εαν χαξεις λιγο κ φυσικα θα σου πουν κ τα παιδια εδω για το τι μπορεις αλλο να προσφερεις.
 
Λεωνιδα λυπαμε για την απωλεια σου. Μην στεναχωριεσαι θα το σωσεις το πουλακι σου.
 
λυπαμαι και εγω αλλα συμβαινει να μην ταιζουν και οι 2 γονεις καμια φορα,ιδιαιτερα αν η θηλυκια ΔΕ σηκωνεται απο την φωλια τι να κανει κα ιο αρσενικος;
 
επισης εαν ειναι παρα πολυ μικρα και φοβασαι υπαρχει και αυτη η μυτη για ταισμα απο την πρωτη μερα

η φωτο απο γαλλικο site

ΜΦΧ
Πανος
 
Λυπαμαι πολυ φιλε για τα πουλακια.Ακολουθησε τις οδηγιες που βρισκονατι στα links που εβαλε ο Χρηστος κατα γραμμα και σιγουρα θα το σωσεις τοτε τελευταιο μικρο.
 
Back
Top