Γενικά Πέθανε η Ελίνα μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

eva vrs

PB Known Member
Εγγραφή
18 Νοε 2015
Μηνύματα
3.476
Απόψε γύρισα 11 η ώρα από την δουλειά... τάισα τις γατούλες μου και μετά πήγα να δω τα πουλιά...
Πάντα κοιμούνται όταν νυχτώνει αλλά δεν έχει σημασία... εγώ πάντα τα βλέπω για να δω εάν είναι καλά...
Η Ελίνα λοιπόν.... φέτος έκανε τρία αυγά....και στο τέταρτο έπαθε δυστοκία...
Πέρσυ είχε κάνει 12 αυγά χωρίς κανένα θέμα....
Και αφού την είδα χάλια άρχισα να τις δίνω ασβέστιο από το στόμα και την έβαλα σε χλιαρό νερό μπας κ την βοηθήσει....
Της έβαλα κιόλας λίγο λάδι στην αμαρα αλλά δυστυχώς όσο και να προσπάθησα δεν τα κατάφερε...
Πίστεψα πως θα τα καταφέρει....
Αλλά έκανα λάθος....
Δεν στάθηκε τυχερή....
Δεν μπορώ να συγκρατήσω τα δάκρυα μου ρε παιδιά...
Ούτε που πρόλαβε να γίνει 5....
Πριν μισή ωρίτσα δεν άντεξε....δεν ...δεν ....δεν....
Τώρα πετάει ελεύθερη....💔💔💔💔💔

Σκέφτομαι από αύριο πως θα είναι ο Ντάνιελ....
Όταν θα δουλεύω και γενικως όταν θα λείπω από το σπίτι θα είναι μόνος του.... όταν υπήρχε η Ελίνα δεν είχα θέμα γιατί είχε την παρέα της και τώρα έμεινε μόνος του....
Ανησυχώ τώρα και γι'αυτόν γιατί έχει την πτεροφαγια και από ότι νομίζω θα χειροτερέψει....
Άλλο πουλί δεν πρόκειται να πάρω....
Αυτό ήταν τέρμα...
Όσο και να τα αγαπάω δεν μπορώ ξανά....
Καλημέρα να έχετε...🙏
Πάντα με υγεία....🙃🙂
 
Κρίμα Εύα. Τοποθετήσου όταν μπορέσεις με αποδοχή στο ζήτημα, ακούγοντας τον εαυτό σου φυσικά, αλλά θυμήσου ότι τα συναισθήματα είναι μεν βασικά στη ζωή μας, όμως δεν είμαστε μόνο συναισθήματα, και δεν μπορεί αυτά να είναι ο μοναδικός μας οδηγός.
 
Εύα, λυπάμαι πολύ! Είναι όντως πολύ άσχημο όταν πεθάνουν οι φτερωτοι φίλοι μας.... εύχομαι να σου περάσει η στεναχώρια και να πάρεις Ένα νέο πουλάκι, για να έχει παρέα ο Ντάνιελ! RIP Ελινα..😥
 
@eva vrs Εύα μου πρέπει να σκεφτείς κ τον Ντάνιελ κ εσένα κ να του πάρεις μια συντροφιά που κι εσύ θα αγαπήσεις πολύ. Καταλαβαίνω όπως οι περισσότεροι εάν όχι όλοι εδώ τον πόνο σου αλλά πρέπει να κρατήσεις τις όμορφες στιγμές σας κ να κοιτάξεις μπροστά. Πέντε χρόνια έζησε με την φροντίδα σου. Πολλά πλασματάκια δεν είναι τόσο τυχερά. Εκεί έξω σε περιμένει ένα παρεάκι που δεν θα αντικαταστήσει την Ελίνα αλλά θα γράψει το δικό της κεφάλαιο με την ομορφιά της κ την εμπιστοσύνη που θα σου δείξει. Θα βουρκώνεις όταν την θυμάσαι αλλά θα γελάς με την λαχτάρα που θα σου ζητά χαδακια το νέο σου κοριτσάκι. Τα έχω βιώσει αυτά τα συναισθήματα κ όσο μεγάλη είναι η αγάπη μας κ η φροντίδα μας σε αυτά τα μικρά φτερωτά πλασματάκια τόσος κ ο πόνος του αποχωρισμού. Αλλά αξίζει για κάθε τσαλίμι κ γέλιο που μας χάρισαν.
 
Back
Top