Γενικά Πέθανε το παπαγαλάκι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Marina21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Marina21

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
296
Πόλη
Λαμία
Χθες το βράδυ γυρνώντας στο σπίτι βλέπω το θηλυκό παπαγαλάκι που είχα πάρει κάτι μήνες πριν νεκρό στον πάτο του κλουβιού... Δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε, μια μέρα πριν ήταν υγιέστατο, ζωηρό και όλα τα σχετικά! Αμέσως απολύμανα όλο το κλουβί και το καθάρισα.. Τώρα τι να πω, δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε, μια χαρά έδειχνε πάντως.☹
 
Λυπαμαι για την απωλεια σου.. Δυστυχως οταν δεν εχεις καμια ιδεα ποια ηταν η αιτια ειναι πιο επιπονο..
 
Kρίμα για το πουλάκι... ηταν το μοναδικό σου πουλάκι ή ζουσε με καποιον άλλον φτερωτο φίλο μαζί;
 
κριμα. το μονο που μπορω να σκεφτω για ξαφνικο θανατο χωρις καποια σημαδια ειναι καποιο ειδος δηλητηριασης.
 
Kρίμα για το πουλάκι... ηταν το μοναδικό σου πουλάκι ή ζουσε με καποιον άλλον φτερωτο φίλο μαζί;
Το ειχα μαζι με το ταιρι του γενικως απλα τον τελευταιο καιρο το ειχα μαζι με τα αλλα 3 μπατζι μπου σε μια κλουβα

☹Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις, να ΄στε καλα...
 
Μαρινα μου να παρατηρήσεις τις επόμενες μέρες τα υπόλοιπα πουλάκια σου και αν διαπιστώσεις κάτι που σε προβληματισει να τα πας άμεσα σε γιατρό. Συνήθως όταν χάνουμε κάποιο πουλάκι μου συμβιωνε με άλλα ανησυχούμε μήπως έχουν κολλήσει κάτι...
 
Λυπάμαι πολύ... ☹

Μήπως εξαιτίας του ανταγωνισμού με άλλα 3 μπάτζι δεν τρεφόταν σωστά ή δεν το άφηναν να φάει και γι αυτό κατέληξε;
 
Παιδια δεν ξερω πραγματικα... Ηταν μια χαρα, ετρωγε κανονικα, ηταν ζωηρο πολυ... Δηλαδη τωρα σε μεσα 3ς ωρες που ελειπα τι εγινε δεν μπορω να καταλαβω, με τα αλλα τα μπατζι επισης ηταν μια χαρα δεν ειχε θεμα ☹
 
Μέσα σε 3 ώρες έγινε αυτο; δηλαδή πριν φύγεις ήταν μια χαρά και όταν γυρίσες το βρήκες πεθαμενο;
 
Μήπως είδες αίμα; ήταν χτυπημένο;
Οχι δεν ειχε τιποτα, ηταν μια χαρα γιατι το εψαξα κ ολας

Μέσα σε 3 ώρες έγινε αυτο; δηλαδή πριν φύγεις ήταν μια χαρά και όταν γυρίσες το βρήκες πεθαμενο;
Ναι μεσα σε 3ς ωρες, πες 4ς. Πριν ηταν καλα ρε παιδι μου τωρα τι εγινε μεσα σε αυτες τις ωρες...☹

Εγω παντως επειδη δεν ειδα το πουλακι να ειναι χτυπημενο ουτε τιποτα, πιστευω οτι καποιο ειδος τροφικης δηλητηριασης υπαρχει περιπτωση να ειναι... Τωρα βεβαια θα 'πρεπε να ειχαν παθει και τα αλλα κατι αναλογο... Τελος παντων δε ξερω ☹
 
Ήταν δηλαδή δύο ζευγάρια σε μια κλούβα ή ήταν τα θηλυκά περισσότερα; Μήπως αν οι ισοροπίες δεν ήταν σωστές δημιουργήθηκαν καταστάσεις στρές που δεν έπεσαν στην αντίληψη σου;
 
Ήταν δηλαδή δύο ζευγάρια σε μια κλούβα ή ήταν τα θηλυκά περισσότερα; Μήπως αν οι ισοροπίες δεν ήταν σωστές δημιουργήθηκαν καταστάσεις στρές που δεν έπεσαν στην αντίληψη σου;
Όχι ηταν δυο ζευγαρια
 
Back
Top