Γενικά Πέρασαν τρείς βδομάδες και δεν έσκασαν τα αυγά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Thomas7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Thomas7

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαϊ 2018
Μηνύματα
6
Πόλη
Γλυφάδα
Καλημέρα έχουν περάσει 3 εβδομάδες και τα αυγα δεν έχουν σκάσει η θυληκια οστοσο είναι συνεχεια πάνω τους τι κάνω;
 
Μετά απο τόσο καιρό επώαση κι αφού δεν βγήκε τίποτε βγάλε τη φωλιά και πέταξε τα αυγά. Πιθανότατα δεν ήταν γονιμοποιημένα.
... Και πριν τα πετάξεις, κάνε μία ωοσκόπηση να δεις αν φαίνεται μόνο ο κρόκος ή αν τα αυγά είναι σκουρόχρωμα στο εσωτερικό τους και με εμφανή αεροθάλαμο. Μας λες, και σου απαντάμε τι θα κανείς. Το πιθανότερο πάντως είναι αυτό που σου λέει ο Γιάννης στο προηγούμενο ποστ.
 
Ευχαριστώ

Να βάλω τη θυληκια με αλλο αρσενικό; Έχω ένα αλλο που μόλις την ακούει η την βλέπει τρελαίνεται
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ευχαριστώ

Να βάλω τη θυληκια με αλλο αρσενικό; Έχω ένα αλλο που μόλις την ακούει η την βλέπει τρελαίνεται
Έκανες ωοσκόπηση και τα αυγά ήταν άσπορα; Πριν τα πετάξεις τα άνοιξες και είδες κρόκκο μέσα;
 
Το ένα που μόλις το ακούμπησα έσπασε είχε κρόκο αλλά πολύ σκούρο χρωμα
 
Το ένα που μόλις το ακούμπησα έσπασε είχε κρόκο αλλά πολύ σκούρο χρωμα
Για να κάνουμε μια συζήτηση νομίζω ότι θα ήταν επωφελέστερο να μας γράψεις τι ακριβώς είδες, όχι στο ένα αλλά και στα υπόλοιπα αυγά. Αλλιώς δεν βγαίνει νόημα. Στο ένα λοιπόν υπήρχε πουλάκι μέσα ή σκέτο υγρό; Στα υπόλοιπα;
 
Άρα, αν υποθέσουμε ότι επρόκειτο για ένσπορα
αυγά, γιατί να αλλάξεις αρσενικό;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top