Φροντίδα Πέρλες για την ομιλία του παπαγάλου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σας!
Πηγα τις προαλλες σε ενα γνωστο πετ σοπ και ειδα οτι υπαρχουν κατι περλες οι οποιες βοηθανε το πουλι να μιλησει πιο καθαρα.
Συγκεκριμενα με μια γρηγορη μεταφραση-δεν υπαρχουν ελληνικα-γραφει οτι δινουμε καθε μερα γυρω στις 10 περλιτσες. Ειναι για την ενδυναμωση της ομιλιας και της μιμησης των πουλιων.
Ειναι της vitakraft και απ'εξω εχει φωτογραφια ζακο και κονουρας.
Ειναι καλες; Κανει για τα πουλακια και αν ναι, κανει να δωσω στον Yugi?-ringneck.
Γιατι οταν ρωτησα μου απαντησαν πως οι ringneck δεν μιλανε...
 
Καλησπερα σας!
Πηγα τις προαλλες σε ενα γνωστο πετ σοπ και ειδα οτι υπαρχουν κατι περλες οι οποιες βοηθανε το πουλι να μιλησει πιο καθαρα.
Συγκεκριμενα με μια γρηγορη μεταφραση-δεν υπαρχουν ελληνικα-γραφει οτι δινουμε καθε μερα γυρω στις 10 περλιτσες. Ειναι για την ενδυναμωση της ομιλιας και της μιμησης των πουλιων.
Ειναι της vitakraft και απ'εξω εχει φωτογραφια ζακο και κονουρας.
Ειναι καλες; Κανει για τα πουλακια και αν ναι, κανει να δωσω στον Yugi?-ringneck.
Γιατι οταν ρωτησα μου απαντησαν πως οι ringneck δεν μιλανε...


Αφου αυτος σου ειπε οτι τα ringnecks δε μιλανε γιατι δεν τον ρωτησες τοτε, για ποιους παπαγαλους τα πουλανε αυτα; Γι αυτους που μιλανε ηδη; 😕🙄😎

Εγω το θεωρω σκετη απατη και δεν θα εδινα ποτε κατι τετοιο σε δικο μου πουλι.
 
Συμφωνώ με τον Ανέστη! Ούτε κι εγώ θα έδινα τίποτα τέτοιο σε δικό μου παπαγάλο! Απ' τη στιγμή που ένας παπαγάλος έχει το χάρισμα της ομιλίας γιατί να του δώσεις κάτι τέτοιο και να μην προσπαθήσεις με άλλους τρόπους να μάθει να λέει κάποιες λεξούλες; Αν του τις λες καθαρά και αργά νομίζω πως θα γίνει δουλειά...άλλωστε το κάθε είδος έχει περισσότερες ικανότητες σε κάποια πράγματα.
 
Τωρα βρε Ανεστη, αυτο με τα ringnecks οτι δεν μιλανε ειναι βεβαια αλλο θεμα αλλα ειλικρινα ειναι καπως το οτι αλλοι λενε οτι μιλανε και αλλοι οτι δεν μιλανε.
Ασχετα με τα κλιπ που εχω δει στο youtybe και δειχνουν οτι μιλανε καθαρα, βλεπω οτι οι περισσοτεροι δεν ξερουν τις ικανοτητες του καθε ειδους. Η ισως προσπαθουν να πεισουν τους πελατες να αγορασουν κατι πιο ακριβο σε ειδος πουλι.
 
Back
Top