Ασθένειες Πέφτουν τα φτερά της Ροζέλας μου

Alora_Mal

PB New Member
Εγγραφή
23 Σεπ 2017
Μηνύματα
36
Πόλη
Πειραιάς
Εδώ κ λίγο καιρό τα φτερά του παπαγαλου μ πέφτουν. Δεν του είχαν πέσει την εποχή που έπρεπε κ πέφτουν τώρα... Είναι φυσιολογικό; Ειναι πάνω από 1 έτους. Ζωηρός κ τρώει όλο του το φαγητό κ με το παραπάνω..
 
Αν τον έχεις μέσα στο σπίτι, με τη θέρμανση είναι φυσιολογικό. Επίσης αρκετά πουλιά περνάνε δύο πτερόρροιες κατ' έτος και γενικώς λίγα πούπουλα χάνουν συνεχώς.
Αν χάνει πάρα πολλά και έχει άδεια σημεία, μόνο τότε πρέπει να ανησυχήσεις.
 
Αν τον έχεις μέσα στο σπίτι, με τη θέρμανση είναι φυσιολογικό. Επίσης αρκετά πουλιά περνάνε δύο πτερόρροιες κατ' έτος και γενικώς λίγα πούπουλα χάνουν συνεχώς.
Αν χάνει πάρα πολλά και έχει άδεια σημεία, μόνο τότε πρέπει να ανησυχήσεις.

Χάνει η αλήθεια είναι Κ μεγάλα 2 3 έχω δει... αλλά δεν έχει κενά...
 
Είχε ξεκινήσει καιρό και αυτά τα έχασε πρόσφατα;
 
Είχε ξεκινήσει καιρό και αυτά τα έχασε πρόσφατα;

Είχε ξεκινήσει με μικρά φτερά καμία βδομάδα κ λίγο παράπονο Κ τώρα βλέπω κ μεγάλα αλλά όχι όλα μαζί ανά δύο μέρες βλέπω κ από ένα... 3 συνολικά μεγάλα φτερά έχω βρει...
 
Εντάξει κανονική πτερόρροια είναι. Τι θερμοκρασία έχει το δωμάτιο και πόσες ώρες φωτισμό;
 
Εντάξει κανονική πτερόρροια είναι. Τι θερμοκρασία έχει το δωμάτιο και πόσες ώρες φωτισμό;

Του έχω βάλει πανί στο μισό κλουβι κ δίπλα στο παράθυρο... Από την ώρα που ξημερώνει μέχρι τς 11 το βράδυ χονδρικά αλλά κ πάλι Όχι με πολύ φως γιατί το πανί είναι χοντρό κ ειναι στο σαλόνι με κλειστό φως κ αναμμένο είναι μόνο στην κουζίνα... Δεν ένας χώρος φανταστείτε το..
 
Το πουλακι περναει πτερορροια! Προπαθησε να το βοηθησεις με μπανακι και σωστη και ενισχυμενη διατροφη! Θεωρω οτι μενει αρκετες ωρες ξυπνιο και δε πρεπει! Το πανι για ποιο λογο το εχεις βαλει;
 
Το πουλακι περναει πτερορροια! Προπαθησε να το βοηθησεις με μπανακι και σωστη και ενισχυμενη διατροφη! Θεωρω οτι μενει αρκετες ωρες ξυπνιο και δε πρεπει! Το πανι για ποιο λογο το εχεις βαλει;

Είχε καλύψει μια φορά το μισό του κλουβί Κ τον είδα να κάθετε αρκετά σε εκείνο το σημείο... εξ αλλά μ είχε πει κ ο γιατρός να καλύψω το μισό του κλουβί μέχρι να συνηθίσει...
 
Το πανι μπορεις να το βαζεις το βραδυ αν θελεις για να κοιμαται και να μην ενοχλειται απο καποιο φως που μπορει να εχεις! Την υπολοιπη μερα θεωρω οτι δε χρειαζεται! Καλο ειναι να εχει οσο φως πρεπει!
 
Back
Top