Γενικά Πήρα ένα καινούριο κοκατίλ, νομίζω πως είναι θηλυκό

JohnMoumos

PB New Member
Εγγραφή
13 Σεπ 2017
Μηνύματα
63
Πόλη
Κατερίνη
Καλησπέρα μόλις πήρα ένα καινούργιο κοκατιλ ενήλικο φαίνεται δεν γνωρίζω και πολλά γιατί το πήρα από έναν γνωστό μου που έφευγε εξωτερικό μπορείτε να καταλάβετε από φωτογραφίες σε τι κατάσταση ειναι; Το έχω βάλει σε ένα κλουβι για 1 μήνα περίπου θα το κρατήσω για να δω άμα είναι ενταξει στη υγεία του και μετα λέω να το βάλω στο μεγάλο κλουβι με το αρσενικό μου (θυληκο φαίνεται να είναι)(επίσης δεν γνωρίζω την ηλικία του) Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ευχαριστω θα προσπαθήσω και από υπολογίστη γιατί από το κντ δεν μπορώ
[automerge]1565417059[/automerge]
A83ED97F-3797-4893-A57E-231AF91ADD72.jpeg
[automerge]1565417173[/automerge]
E687EA06-5C14-4AC5-BE76-529B2FDEDC53.jpeg
[automerge]1565417326[/automerge]
EBAA1DC2-70A4-4DAE-B08D-C317DE893A27.webp
[automerge]1565418125[/automerge]
Αυτό είναι το κοκατιλ
 
Τελευταία επεξεργασία:
To πουλάκι εμένα μου κάνει νεαρό σχεδόν ή λίγο πάνω απο 1 έτους. Η κατάστασή του φαίνεται γενικά καλή αν και το φτέρωμά του είναι ταλαιπωρημένο όμως με μπάνια, ήλιο και καλή διατροφή θα στρώσει. Σχετικά με το φύλο η μετάλλαξη αυτή (pearl pied) δεν ξεχωρίζει οπτικά αλλά οι φωνές του θα σου δώσουν ένα καλό σημάδι περί τίνος πρόκειται. Αν θέλεις ανέβασε ένα βίντεο όταν είναι ζωηρό και "κελαηδάει" να σου πούμε περισσότερα.
 
Καλημερα! Νεαρο μου φαινεται κ εμενα! αλλα οπως ειπε κ ο Ανεστης δε μπορουμε να ξερχωρισουμε το φυλο στη συγκεκριμενη μεταλλαξη! το φτερωμα ειναι οντως ταλαιπωρημενο, αυτο το κοκκινο στις φτερουγς τι ειναι;
 
Για το φύλο και τα φτερά στα είπαν και τα παιδιά παραπάνω... Εγώ θα σου έλεγα να αντικαταστήσεις τις ταΐστρες του κλουβιού με ινοχ ή πλαστικές που προσαρμόζονται στα κάγκελα και σε όποιο ύψος θέλεις.Αυτές που έχει το κλουβί είναι λίγο μικρές και θα το δυσκολεύουν στο να φτάσει και να φάει όλους τους σπόρους του


image1.jpg
images
 
Το βιντεάκι.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Κουκλί είναι να το χαίρεσαι. Μην το πολυχαϊδεύεις στο σώμα γιατι του ξυπνά ερωτικά ένστικτα και ίσως το μπερδέψει αρκετά και το αγριέψει καπως. Στο κεφαλάκι φτάνει :)
 
Ορίστε.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top