Γενικά Πήρα επιτέλους ένα ζευγαράκι budgie

anna2budgie

PB New Member
Εγγραφή
14 Φεβ 2014
Μηνύματα
54
Πόλη
Πειραιάς
καλημέρα ύστερα από τρελή μου επιθυμία πήρα επιτέλους ένα ζευγαράκι Budgie .. είχα ξεκινήσει για να πάρω ένα άλλα τα είδα μαζί και δεν ήθελα να τα χωρίσω! Είναι πανέμορφα και τα δυο! σας στέλνω και φωτογραφία
 

Συνημμένα

  • rsz_p130214_1841_-_Αντίγραφο.webp
    rsz_p130214_1841_-_Αντίγραφο.webp
    37,7 KB · Προβολές: 81
Γεια σου Άννα, καλώς ήρθες και να σου ζήσουν τα πανέμορφα πουλάκια σου!
Μπορείς να διαβάσεις κάποιες πληροφορίες γι αυτά εδώ Κοινά Παπαγαλάκια - Budgerigar .
Προς το παρόν ενημερώσου όσο το δυνατόν περισσότερο για την σωστή διατροφή τους από τα άρθρα αυτής της κατηγορίας Αρθρα για τη Διατροφή των Πουλιών .
Επίσης, καλό είναι να αλλάξεις αυτή την πατήθρα που φαίνεται στην φωτογραφία με κάποιες ξύλινες ή σχοίνινες ή έστω πλαστικές αλλά στρογγυλές.
Ό,τι χρειαστείς μην διστάσεις να ρωτήσεις. Καλή διαμονή και περιήγηση στο φόρουμ.
 
Καλως ηρθες Αννα! Πολυ ομορφα τα πουλακια σου, παρουσιασε τα μας καλυτερα στις Παρουσιασεις Πουλιων με περισσοτερες φωτογραφιες για να σου δωσουμε και περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με τη φροντιδα τους. Απο μια πρωτη ματια φαινεται να εχεις ενα κοινο κι ενα εγγλεζικο (ισως και ημιαιμο) ή εκθεσιακο μπατζι τα οποια ειναι μεγαλυτερα σε μεγεθος και με διαφορετικο κεφαλι απο τα κοινα. 😉 Να τα χαιρεσαι και καλη διαμονη!
 
Καλως ηρθες Αννα! Πολυ ομορφα τα πουλακι σου, παρουσιασε τα μας καλυτερα στις Παρουσιασεις Πουλιων με περισσοτερες φωτογραφιες
Μετέφερα εγώ το θέμα στις παρουσιάσεις. Αν θέλεις Αννα να ανεβάσεις περισσότερες φωτογραφίες, μπορείς να το κάνεις σε αυτό το θέμα.

Να τα χαίρεσαι!
 
ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια! Θα ανεβάσω κι άλλες! Διαβασα πολλά θέματα ήδη για να ενημερωθώ!

ήδη άλλαξα της πατήθρες με ξύλινες γιατί με αυτές γέρνανε και το ένα έσπρωχνε το άλλο για να χωρέσουνε 😛 και πάλι ευχαριστώ πολύ!

σας στελνω αλλες δυο φωτογραφιες.. Δεν θέλω να τα τρομάξω κιόλας δεύτερη μέρα είναι στο σπίτι.. :)
 

Συνημμένα

  • rsz_11.webp
    rsz_11.webp
    33,7 KB · Προβολές: 57
  • rsz_132.webp
    rsz_132.webp
    32,8 KB · Προβολές: 57
Να τα χαίρεσαι! Είναι πολύ όμορφα με πολύ ξεχωριστά χρώματα! Και φαίνονται και ήμερα! Έχεις σκοπό να τα ζευγαρώσεις;
 
τα έχω μόνο 2-3 μέρες οπότε προς το παρόν θέλω να προσαρμοστούν στο χώρο και να μας συνηθίσουν 🙂
 
Back
Top