Φροντίδα Πήρα πριν 2 μήνες 2 παπαγαλάκια budgie κι έχω τα εξής ερωτήματα

Sevastiana1

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιαν 2021
Μηνύματα
2
Πόλη
Πάτρα
Καλησπέρα σας. Είμαι νέο μέλος. Με λένε Σεβαστιανα και ζω στην Πάτρα. Έχω εδώ και 2 μήνες πάρει δύο παπαγαλάκια bungie., Ξέρω ότι το ένα είναι αρσενικό αλλά το άλλο δεν μου είπαν τι είναι γιατί ήταν μικρό ακόμα. Έχω τα εξής ερωτήματα
1.πως μπορώ να καταλάβω αν ζευγαρώνουν; Έχουν κάποιες συγκεκριμένες συμπεριφορές; Χρειάζονται κάτι περισσότερο από μένα σ αυτήν την περίπτωση;
2. Τι μπορώ να τους δίνω να τρώνε εκτός από τους σπόρους τους;
3. Τα βγάζω έξω από το κλουβί και τα αφήνω ελεύθερα στο σπίτι να πετάνε. Υπάρχει κάποιο τέχνασμα για να τα βάζω έπειτα μέσα στο κλουβί.
ευχαριστώ!
 
Η διατροφή τους θα πρέπει να είναι ολοκληρωμένη δηλαδή να τους δίνεις σπόρους για βασική τροφή επειτα λαχανικά καθημερινός (μερικά είναι τοξικά πρέπει να ψάξεις στο forum για τα κατάλληλα ) έπειτα αυγό ή αυγοτροφη και φρούτα (υπάρχουν και τοξικά φρούτα )

Τώρα το έξω από το κλουβί δεν μπορείς να το κάνεις τώρα που είναι άγρια (έτσι πιστεύω ) θα πρέπει να ακολουθηθεί μια μεγάλη διαδικασία πρώτα θα σου προτείνω να ψάξεις και για αυτό στο forum

Και για τα δύο θέματα χρεισημοποιησε την αναζήτηση με τις λέξεις κλειδιά τοξικες τροφές για τα budgie και εξημέρωση παπαγαλου
 
Back
Top