Γενικά Πήρα cockatiel 1-2 εβδομάδων και το ταΐζω με κρέμα

renegade.cy

PB New Member
Εγγραφή
11 Νοε 2008
Μηνύματα
72
Πόλη
Λευκωσία
Καλησπερα Παιδια!

Μου χαρισε ενας φιλος ένα μικρο cockatiel! Ισως να είναι 1 και 2 εβδομαδες δεν ξερω,
Το ταιζω μια κρεμουλα με την συριγγα 3 -4 φορες την μέρα.
Ποια είναι η γνώμη σας.
Το πηρα ετσι μικρο για να μαθει να τρωει και το εκπαιδέυσω ισως και να μιλησει!
Περιμενω τα σχολια σας, εχω κάνει upload κάποιες φωτος
 

Συνημμένα

  • cockatiel01.webp
    cockatiel01.webp
    6,5 KB · Προβολές: 82
  • cockatiel02.webp
    cockatiel02.webp
    10,4 KB · Προβολές: 77
  • cockatiel03.webp
    cockatiel03.webp
    7 KB · Προβολές: 100
  • cockatiel04.webp
    cockatiel04.webp
    13,2 KB · Προβολές: 100
  • Like
Αντιδράσεις: Stefan
ειναι πολυ χαριτομενω...

να σου ζησει. Θα γινετε κολιταρια οταν μεγαλοσει σιγουρα.
 
Χεχε το άτιμο σα γύπας είναι! Συγχαρητήρια! Με σωστή εκπαίδευση θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, ειμαι σίγουρος!
 
Να το χαιρεσαι και να το προσεχεις πολυ, διοτι ειναι πολυ μωρο! Να το κρατας ζεστο. 😉
 
Μπορεί να ζήσει τόσο μικρό μακριά από τους γονείς του; 😕
 
Να σου ζήσει το μωράκι! Να το προσέχεις γιατί είναι πολύ μωράκι...
 
Έκανες πολύ καλά και μπράβο σου! Μόνο που θέλει πολύ υπομονή και ΜΕΓΑΛΗ προσοχή! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και θα περιμένουμε με χαρά να μας ενημερώνεις για την πορεία της ανάπτυξής του. Να σου ζήσει!
 
το ταιζω οποτε κλαιει:) αυτο που δεν ξερω βρε παιδια και ισως καποιος με βοηθήσει... Ποτε πρεπει να αρχισω να του δίνω και νερό
 
Νερο παιρνει απο την κρεμα, εγω οταν ταιζα ενα παπαγαλακι ο γιατρος μου ειχε δωσει ενα πλαστικο σταγονομετρο κ του εδινα 1-2 σταγονες για καλο κ για κακο
 
το ταιζω οποτε κλαιει:) αυτο που δεν ξερω βρε παιδια και ισως καποιος με βοηθήσει... Ποτε πρεπει να αρχισω να του δίνω και νερό
Δλδ δεν εχεις σταθερο προγραμμα; Καθε 3-4 ωρες π.χ.?
Ποσο ειναι το μικρουλι;
 
Να σου ζήσει, εύχομαι να πάνε όλα καλά με αυτό το πολύ ευαίσθητο - εύθραυστο πλασματάκι που ανέλαβες!
 
πρεπει να ειναι 1,5 με 2 εβδομάδων! το τάιζω μια φορα το πρωι μια το μεσημερι, μια κατα τις 6 το απογευμα και μια κατα τις 10 το βραδυ! Σε ποσοτητα του δινω μεχρι να σταματησει να ανοιγει το στομα του! 🙂 μαθαινω και εγω, οταν κλινει το στομα του λεει τελος χορτασα! Οντως πολυ εύθραυστο πλασματακι!
 
Back
Top