Γενικά Παει η Πιγκουινα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pigaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Pigaki

PB Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
945
Πόλη
Μυτιλήνη
Παιδια παει η Πιγκουινα μου...
Την εχασε η μαμα μου σημερα το μεσημερι. Ξεχασε την πορτα ανοιχτη οταν τα εβγαλε στη βεραντα. Καθως ειναι το 3ο πουλι που μου χανει ειχαμε ενα μικρο εμφυλιο στην οικογενεια αλλα θα συνελθουμε καποια στιγμη...
Αυτο που με πειραζει πιο πολυ ειναι οτι η καημενη ηταν χαζουλα κ ασθενικη απο την πρωτη στιγμη που την πηρα. Ποτε δεν εκανε αυγα. Ο Πιγκο την εδερνε. Η αλλη θηλυκια που ειχα επισης τη μισουσε. Μολις βρηκε το Λουκο κ καθοταν αγκαλιτσες και αγαπημενοι παει...Ατυχο πουλακι, τι θανατο θα βρει τωρα η μικρη μου, πως θα φροντισει τον εαυτο της;
Φαγαμε ολα τα πεζοδρομια και τα δεντρα αλλα τιποτα. Κατεβασαμε κατω το κλουβι αλλα τιποτα. Ανοιξε η γη και την καταπιε. Σημειωση οτι σημερα εχει πολυ αερα, ετσι ασθενικη κ λεπτη που ηταν ποιος ξερει που την εχει εξφενδονισει
 
Κριμα Γεωργια! ☹ Ας ευχηθουμε τουλαχιστον να τη βρει καποιος που θα την αγαπησει και θα την κρατησει!
 
☹κριμας Γεωργια. Ευχομαι καππιος να το μαζεψε και να το φροντισει
 
Κρίμα Γεωργία για το πουλάκι σου! Ελπίζω να είναι καλά!
Ισως λίγο ουτοπικό αλλά σου έυχομαι να το βρεις!
 
λυπαμαι πολυ Γεωργια μου, ας ευχηθουμε τουλαχιστον να τη βρει καποιος και να τη φροντισει!
 
Κριμα Γεωργια! ☹ Ας ευχηθουμε τουλαχιστον να τη βρει καποιος που θα την αγαπησει και θα την κρατησει!
Συμφωνώ με τον Ανέστη ελπίζω μες την ατυχία της να φανεί τυχερή.☹
 
λυπαμαι πολυ για την πιγκουινα σου ελπιζω και εγω να την βρει καποιος ανθρωπος που να αγαπα τα ζωα και να της δωσει την απαραιτητη φροντιδα που της χρειαζετε.
 
λυπαμαι πολυ γωγουλα! Μακαρι να την βρεις!😕:)
 
Λυπαμαι Γεωργια μου αλλα χωρις να θελω να σε απογοητευσω τετοιου ειδος αποδρασεις σε πουλια τετοιου ειδος δεν βγαινουν σε καλο...
 
Λυπάμαι πολύ Γεωργία, εύχομαι να σου επιστρέψει σύντομα..
 
☹Λυπαμαι πολυ Γωγω μου! Ευχομαι να γινοταν να την ξανα εβρισκες! Η' να την βρει καποιος που θα την φροντισει!
 
Ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια.
Σημερα ο Λουκος εκλαιγε και την εψαχνε. Μου ραγιζει την καρδια. Οταν ηρεμησουμε λιγο κι εμεις κι αυτος, θα του παρω αλλη γιατι ειναι πολυ γλυκο κ συντροφικο πουλακι.
Θυμαμαι για να την αγορασουμε τη μικρη μου τρεχαμε με ταξι μαζι με την ξαδερφη μου, η οποια ηταν εγκυος με την κοιλια τουρλα... Μεγαλη η χαρη της η μανταμ η Πιγκουινα, μας την εκανε και μας στεναχωρησε οικογενειακως🙄
 
Γεωργία μου σε καταλαβαίνω. Η μαμα μου έχει ρέντα στο να χάνει τα πουλάκια μας όταν λείπουμε!
 
Γεωργίτσα μου, ελπίζω το πουλάκι να σταθεί τυχερό και να το βρει κάποιος που θα το αγαπάει και θα το φροντίζει..
 
Back
Top