Ασθένειες Παει ο αγαπημενος μου καρδερινος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vaggos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vaggos

PB New Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2008
Μηνύματα
77
Πόλη
Κρήτη
Παει ο αγαπημενος μου καρδερινος☹ηταν απο τα καλιτερο πουλι που ειχα... Μου λειπει απιστευτα... Το μονο που μπορω να κανω ειναι να σας στειλω μια ηχογραφιση του να το εχετε και εσεις...☹
 
Λυπαμαι φιλε μου, κριμα το πουλακι. Ξερεις την αιτια; Καποια παρατηρηση σου ισως να βοηθησει πολλους.
 
επιθεση απο αλλο πουλι μαλλον, το ειδα σχεδον χωρις κεφαλι, σκετη φρικη
 
το καημενάκι! Πρέπει να τα προστατεύουμε με κάποιο πλέγμα, ψάξε στο forum έχουν γίνει συζητήσεις γι αυτό το θέμα, ίσως αν κάνεις τώρα κάτι να μπορέσεις τουλάχιστον να προστατέψεις τα υπόλοιπα πουλιά σου
 
Παει ο αγαπημενος μου καρδερινος☹ηταν απο τα καλιτερο πουλι που ειχα... Μου λειπει απιστευτα... Το μονο που μπορω να κανω ειναι να σας στειλω μια ηχογραφιση του να το εχετε και εσεις...☹


Φιλε vaggo,ισως εχω την απαντηση σου στο προβλημα σου, οντας στην ιδια θεση με σενα πολλες φορες(μου φαγαν καρδερινες, καναρινια, φλωρους, σκαθια)με επιθεσεις κ απο αερος κ απο εδαφους. Γι αυτο εφτιαξα κατι απλο αλλα πρακτικο κ ανθεκτικο, που αν εχεις κλουβακια μεμονωμενα θα σου φανει πολυ χρησιμο.Αν σου αρεσει κ θελησεις να το κατασκευασεις πες μου να σου δωσω περεταιρω οδηγιες.Ιδου:
 

Συνημμένα

  • DSC00771.webp
    DSC00771.webp
    59,1 KB · Προβολές: 97
  • DSC00772.webp
    DSC00772.webp
    55,2 KB · Προβολές: 96
Σε ευχαριστω φιλε Πανο...η κατασκεβη σου φαινεται πολυ πρακτικη αλλα και αποτελεσματικη.. Οποτε εχεις την ευκαιρια ενημερωσε με για την κατασκευη σου...
 
Είναι δύσκολο να χάνεις το μικρο φιλαράκο σου, λυπάμαι κ εγω! Παρόμοιες επιθέσεις είχαμε κ εμείς. Ηταν ή από κουκουβάγια ή καρακάξα..
 
Back
Top