Γενικά Παει το 1 απο τα πρωτα μου παπαγαλακια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vic
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vic

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
144
Πόλη
Αθήνα
Παει καιρος απο τοτε που η μητερα μου μου πηρε δυο αρσενικα παπαγαλακια μπατζι. Ηταν πολυ ομορφα και τα 2 αλλ με διαφορετικο χαρακτηρα.
Το ενα αρκετα ηρεμο και το αλλο φοβητσιαρικο μεχρι εκει που παει. Τα αγαπουσα πολυ και μετα απο 1 - 2 εβγαλα τον Πακο (ηρεμο) μου μονο του εξω απο το κλουβι. Στην αρχη καθησε στο χερι μου και μετα αρχισε να πεταει.
Την επομενη μερα τον ξαναεβγαλα τον εβαλα στον ωμο μου και καθως προχωρουσα δεν ειδα οτι η μπαλκονοπορτα του δωματιου των γονιων ηταν ανοιχτη και... Τον χασαμε. Πεταξε και δεν ξαναγυρισε. Δεν ειδα καν σε ποια κατευθυνση πηγε ημουν απελπισμενη αρχισα να κλεω. Η μαμα μου το ηθελε το παπαγαλακι αυτο 1ιας και το ονομα του Βγηκε απο το ονομα του μπαμπα μου Φιλιππακος- Πακος. Ημερα Πεμπτη καταρραμενη για μενα μερα. Η μαμα μου μου ειπε θα μου παρει αλλο τι να κανει, γι αυτο λεει οτι δεν θελει να μας περνει ζωα γιατι θα μας ψοφησουν, τα χανουμε κλπ. Μετα απο λιγες μερες πηραμε ενα θηλυκο που εμοιαζε πολυ στον Πακο.
Οταν τον θυμαμαι στεναχωριεμα☹ι. Και οταν με το καλο γεννησει η Φουφου μας και γινει πατερας οΤιτος οποιο βγει αγορακι Το ονοματακι του θα παρει.



1-2 βδομαδες μετα την αγορα του περασαν και το εβγαλα εξω απο το κλουβι.
 
λιπαμε πολυ και εγω εχω ζισει μια τετια εμπειρια κταλαβενω πος νιωθεισ
 
Κρίμα για το κακόμοιρο το παπαγαλάκι!
Τουλάχιστον αυτή η εμπειρία να σου γίνει μάθημα για το μέλλον.
Χρειάζεται τεράστια προσοχή όταν βγάζουμε πουλιά απο το κλουβί τους.
 
ΝΑΙ το αγαπουσα πολυ και μου εχει γινει μαθημα καθε φορα που τα βγαζω ελενχω τα παντα.
 
Ουδέν κακόν αμιγές καλού λοιπόν!

Πάντως κάνε μιά προσπάθεια να το βρεις. Βγάλε το κλουβί έξω απο το παράθυρο, βάλε μέσα τροφή και νερό, και άφησέ το ανοιχτό. Ίσως να είναι ακόμα κοντά και να επιστρέψει.
Βγάλε και αφισσάκια με την φωτογραφία του. Ίσως κάποιος εκεί κοντά να το πιάσει και να σου το επιστρέψει.
 
Χα χα χα μολις το διβασεις αυτο θα καταλαβεις γιατι γελαω.
Λοιπον το παπαγαλακι αυτο το εχασα στην Ξανθη τωρα Αθηνα μονιμα!
Λοιπον κι εκτος αυτου στο κλουβι εμενε με το συγκατικο του αλλα αξιζει 1 προσπαθεια...
 
Back
Top