Γενικά Παιχνίδια για παραδείσια

the2nd.giant

PB New Member
Εγγραφή
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
40
Πόλη
Αθήνα
Πήρα πρόσφατα δύο παραδείσια στο κλουβί τους έχω μόνο τα βασικά
(ποτήστρα, μπανιερούλα, 2 ταιστρες κ τρία πλαστικά κλαδάκια)
χρειάζονται κάποιο άλλο παιχνίδι ή κ να τους το βάλω δεν θα ασχολήθούν;
Ακόμα, μπορεί να ακουστεί γελοίο αλλα ποια είναι η ιδανική θερμοκρασία για αυτά;

thanks εκ των προταίρων...
 
Νομίζω ότι γενικά τα πουλάκια αυτά, όπως και καναρίνια, καδερίνες κλπ, δεν ασχολιούνται τόσο με παιχνιδάκια..Αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο, ας το πει. Πάντως εγώ στο καναρίνι μου δεν του έχω εκτός από μια κούναι τίποτα άλλο..
 
Πάντως εγώ στο καναρίνι μου δεν του έχω εκτός από μια κούναι τίποτα άλλο..

Αν και βγαίνω off topic...
σύμφωνα με αυτό το άρθρο Φροντίδα των πουλιών και συνθήκες περιβάλλοντος ακόμα και η κούνια δεν θεωρείται απαραίτητη λόγω του ότι περιορίζουν τον χώρο κίνησης του πουλιού.:)

Και θα συμφωνήσω με την Έφη ότι αυτά τα είδη πουλιών δεν ασχολούνται και πολύ με παιχνίδια.
 
Καλως ηρθες! Να σου ζησουν τα μικρα! Ειναι τελεια!(ολα τους!)
λοιπον γενικα παιχνιδακια για παραδεισια υπαρχουν αλαλ εγω τουλ δεν εχω κατι συγκεκριμενο. Δεν ειναι απο τα πουλια που θα βαρεθουν χωρις παιχνιδια-βλεπε παπαγαλοι- κ ιδιως εαν εχουν ενα ταιρι με το οποιο να ασχολουνται.η μπανιερα κ γενικα το μπανακι τους αρεσει πολυ. επισης για τη κουνια εγω πιστευω οτι εαν εχεις ανετο κλουβακι αν κ πιανει χωρο τους αρεσει. Εμενα τρελαινονται γι αυτη εκει κοιμουνται εκει πανε κ κανουν κουνια αφου κμ φορα εγω τα κουναω πανω σε αυτη! Πολυ πλακα! Θα ανεβασω κ βιντεακι να το δειτε...😛
ιδανικη θερμοκρασια ακριβως δ εξερω να σου πω. Απλως θα σου πω οτι αυτα τα πουλακια προερχονται απο αυστραλια οποτε εχουν μαθει σε ζεστο περιβαλλον.χειμωνα καλυτερα μεσα ειναι να τα εχεις, καλοκαιρι κ εξω γινεται αρκει να υπαρχει δροσια κ να ειναι σε ασφαλες μερος απο αλλα αρπακτικα..στο σαιτ θα βρεις κ αλλες χρησιμες πληροφοριες!
 
Thermograsia gia ta Zebrakia :

dexoune san kamilotero 10 bathmous, kalitero einai omos 12 bathmous kai pano. Me sesti den exoune problima, zoune stin Australia stin eremia.
 
Back
Top