Φροντίδα Παιχνίδι από κορδόνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Yasmin
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Yasmin

PB Member
Εγγραφή
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
1.184
Πήρα τις προάλλες ένα παιχνίδι του Ομάρ και έιχε πανω κομματάκια από δερμάτινα κορδόνια.. Ξετρελάθηκε ειδικά με τα δερματάκια. Σκέφτηκα επειδή βρήκα στο super market κορδόνια, να του πάρω και να φτιάξω κανένα παιχνίδι μόνη μου.. Όμως αυτά είχαν και χρώμμα από τη μια μεριά. Κάνει να τα φάει παίζοντας ή είναι επίφοβο;
 
Δεν νομίζω να πάθει κάτι αν τα χρώματα δεν είναι τοξικά. 🙄

Προσοχή όμως με τα κορδόνια μην μπλεχτούν τα πόδια του στα κορδόνια, να μην πνιγεί κτλ. :)
 
Σε ευχαριστώ Αναστασία! Όχι δεν σκοπεύω να αφήσω τα κορδώνια σε μεγάλο μήκος!
 
Τα παιχνιδια με δερματινα κορδονια ειναι πολυ ωραια Εφη! Εαν βρεις χωρις χρωμα παρε, αλλα με χρωμα και αγνωστης προελευσης καλυτερα οχι θα ελεγα...
 
Και εγώ δεν ήμουν σίγουρη Ανέστη.. Θα ψάξω για χωρίς χρώμμα για σιγουριά τότε!
 
Χωρίς χρώμα κορδόνια μπορείς να βρεις στο Μοναστηράκι. Υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε δερμάτινα κορδονια που δεν έχουν χρώμα. Εγω απο εκει πήρα και εφτιαξα κάποια παιχνιδάκια της Κούκυ.
 
Οι κονούρες ειδικά, τρελαίνονται να μασούν δέρμα.Αν έβαζες και χρωματιστές χάντρες θα ήταν τέλειο.
 
εφτιαξα ενα στο μικρο... Πηρα ενα ξυλινο κρυκο απο αυτος που εχουν μερικες κουρτινες εδεσα ενα δερματακι στη μεση με χαντρες και τρια δερματακια κατω με δυο μικρα και ενα μεγαλητερο κουδουνια... Ξετρελαθηκε... Νομιζω πως ακουω κουδουνια οπου και να ειμαι:D
 
Back
Top