Αναπαραγωγή Παμε για δευτερη γενα και πιο τυχερη

HRAKLIS13

PB New Member
Εγγραφή
1 Απρ 2009
Μηνύματα
102
Πόλη
Περιστέρι
καλησπερα σημερα εβαλα ξανα τη φωλια και το νημα για να δουμε αυτη τη φωρα θα ειναι γονημα τα αυγουλακια. Και κατι αλλο γιατι εχει πεταξει το νημα κατο συμβαινει τιποτα
 
Τους κανεις προετοιμασια και καταλληλη διατροφη ετσι;
Οχι δεν τρεχει κατι! Θα το μαζεψουν λογικα...
 
κοιτα να δεις φιλαρακι απο το pet shop που πηρα τη θυληκια δεν μου ειπε να κανω αυτα τα πραγματα απλα μου ειπε για μια εβδομαδα να βαλω το χωρισμα καθε μερα αυγο και μετα οταν ταιζει το αρσενικο το θυλικο απο τα καγκελα βγαζω τι χωρισμα παλι καθε μερα αυγο και βαζω τη φωλια και περιμενω εγω αυτα εκανα η θυλικια ειναι ποιρωμενοι αλλα μαλλον ο αρσενικος στην πρωτη γενα δεν τη βατεψε τωρα θα δουμε αν και σε αυτη τη γενα δεν μου βγαλει πουλακια θα τα χωρισω και θα χαρισω την θυλικια
 
Το συμπερασμα οποτε ειναι οτι ακολουθησες την συμβουλη του πετσοπα κι εχεις τα αναλογα αποτελεσματα.. Το αρθρο που σου παρεθεσα ειναι απο εκτροφεα, που αγαπαει αυτο που κανει, χωρις οικονομικο οφελος...
Βεβαια δεν σε κατηγορω, ο καθενας ακουει γνωμες κι επιλεγει...
Δωστους ακομα μια ευκαιρια παντως, νωρις ειναι ακομα..
 
θα δουμε και αυτη την φορα τη θα γινει φιλε μου ασε που μου πουλησε το θυλικο για ιζαμπελ καιαπο τι μου ειπες εσυ δεν ειναι αλλα τι να παω να του πω τωρα πρεπει να ντρεπεται. Και κατι αλλο πως σε λενε αν επιτρεπεται φιλε μου
 
θα δουμε και αυτη την φορα τη θα γινει φιλε μου ασε που μου πουλησε το θυλικο για ιζαμπελ

Ηρακλή δεν θα πρέπει να έχεις τόση εμπιστοσύνη στους υπεύθυνους των pet shop και λοιπών καταστημάτων. Οι περισσότεροι δεν έχουν την εμπειρία (γιατί δεν έχουν κάτσει να ασχοληθούν) και την γνώση, τα ζώα τα έχουν για απλά "προϊόντα". Αυτό που τους νοιάζει είναι το πως θα πουλήσουν το εμπόρευμα και τίποτα παραπέρα. Φυσικά υπάρχουν και τα υπεύθυνα καταστήματα που ξέρουν τι γίνεται και είναι τέλειοι σε αυτό που κάνουν.

καιαπο τι μου ειπες εσυ δεν ειναι αλλα τι να παω να του πω τωρα πρεπει να ντρεπεται.

Εδώ είσαι λάθος! Αν δεν έχεις μείνει ευχαριστημένος από αυτό που αγόρασες είτε είναι κάποιο ζώο είτε τροφές κ. Ο. Κ. Θα πρέπει να το γυρίσεις πίσω και να διεκδικήσεις τα χρήματά σου ή να πάρεις κάτι άλλο που είναι ok. Χάρη του κάνεις με αυτό το σκεπτικό! 😉

Και φυσικά σε μη υπεύθυνα καταστήματα δεν θα πρέπει να πηγαίνουμε για να βάλουν γνώση, να αναρωτηθούν τι γίνεται και να διορθωθούν για να έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα! 😉

και κατι αλλο πως σε λενε αν επιτρεπεται φιλε μου

Κοπέλα είναι, Νίκη την λένε! :D
 
σε ευχαριστω αναστασια για της πληροφοριες που μου εδωσες τωρα θα περιμενουμε και την 2 γενα και θα δουμε
 
Back
Top