Γενικά Παπαγάλοι και βεγγαλικά

Omorfoulis

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.313
Πόλη
Αγρίνιο
Παιδιά καλησπέρα, σήμερα πήγα να βάλω τον Τζιμακο για ύπνο και κάποιος έριχνε βεγγαλικά... Τον είχα στο χέρι μου και λαγοκοιμοτανε χωρίς να έχω κλείσει ακόμα το παντζούρι.έφυγε από το χέρι μου και πετούσε τρομαγμενος μέσα στο δωμάτιο... Πήγε σε μια γωνιά στο πάτωμα κι έμεινε ακίνητος😱κατατρομαξε και αυτός κ εγώ για αυτόν! Τον πήρα στο χέρι μου τον έφερα στο σαλόνι του έδωσα λίγο νεράκι η καρδούλα του χτυπούσε τοοσοο πολύ δυνατά που νόμιζα ότι θα σπάσει... 😥Με χίλια ζόρια μπήκε στο κλουβί του... λέτε να έκανα καλά ; Ή έπρεπε να τον κρατήσω να κοιμηθεί πάνω μου κ εγώ να μείνω ξύπνια εννοείται. Θα λέτε τι λέω, αλλά δεν μπορώ να σας περιγράψω τον τρόμο βρίσκεται του εμείς ακίνητο το πουλάκι μου. Δεν πιστεύω να πάθει τίποτα;1
 
Χάχα α έχω περάσει και εγώ κάποια παρόμοια περιστατικά με τα καναρινια και ευτυχώς ήταν παροδικα. Γι αυτό σου λέω.
Άσε που είχα στο νου μου μην βρω και το καναρινακι μου τεζα! Αλλά μια χαρά κοιμάται ευτυχώς 😃
 
Βάσω εγώ λέω να στείλεις προληπτικά κουτσουλιές για να δεις εάν είναι καλά 😅
Κοιμάται τώρα; Λογικό είναι να τρόμαξε αλλά θα περάσει, μην φοβάσαι.
 
Βάσω εγώ λέω να στείλεις προληπτικά κουτσουλιές για να δεις εάν είναι καλά 😅
Κοιμάται τώρα; Λογικό είναι να τρόμαξε αλλά θα περάσει, μην φοβάσαι.
Εσένα άμα σε περιλαβω 🤣κοροϊδεύεις, αφού δεν ξεκολλαγε από πάνω μου κ φοβήθηκα...
 
Το καλό σε όλη αυτή την ιστορία είναι ότι συνέπεσε να είστε μαζί εκείνη την ώρα Βάσω μου.
Το κακό είναι ότι δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα σε παρόμοιες καταστάσεις (γάμοι-βαφτίσια-Πάσχα) καταστάσεις... Παρά μόνο ότι έκανες!
δηλ Να το πάρεις στα χέρια, να ηρεμήσει όσο γίνεται και εφόσον είναι η κατάλληλη ώρα να κοιμηθεί...
Μην ανησυχείς, όλα θα είναι μια χαρά αύριο!
Αμα πια με τις κροτίδες, τα βεγγαλικά, τους πυροβολισμούς και όλα τα παρεμφερή... Και μη χειρότερα!🤬😡
 
Πώς είναι σήμερα ο μικρούλης; Εμείς πάθαμε το ίδιο πριν δύο εβδομάδες όταν άρχισε το Ραμαζάνι. Στις 3 τη νύχτα περνάει κάθε μέρα ένας και βαράει ένα ταμπούρλο για να τους ξυπνήσει να φάνε για τελευταία φορά πριν ξημερώσει. Τέταρτο καλοκαίρι φέτος εδώ και ακόμη δεν το έχω συνηθίσει ούτε εγώ και πετάγομαι κάθε βράδυ. Την πρώτη νύχτα η Εσμεραλντα άρχισε να χτυπιέται στα κάγκελα, μάτωσε και τη φτερούγα της. Η καρδούλα της σταμάτησε να χτυπάει τόσο γρήγορα μετά από μια ώρα. Τρόμαξε πολύ κι εγώ ακόμη περισσότερο. Το πρωί ήταν μια χαρά Την επόμενη νύχτα την κατάλαβα ότι ξύπνησε αλλά δεν τρόμαξε τόσο.
 
Πραγματικά το πιο άσχημο νομίζω είναι να ξέρεις ότι δε μπορείς να κάνεις τίποτα για το αποφύγεις όλο αυτό! 😕 Μόνο να το απαλύνεις εκ των υστέρων! Και τρομάζουν τόσο εύκολα! 😟 Δε σου φτάνει όσο και να τα κρατήσεις για να σιγουρευτείς ότι ηρέμησαν τα μικρακια!
 
Ααα κι εμείς πολλά χαδακια σήμερα! Το χει η μέρα; 😁
Ευτυχώς όλα μια χαρά σήμερα όλο θέλει χαδακια το γλυκό μου δεν το χορταινω! Και κάνω και γενική. Ξεστρωμα κλπ
, αλλά έκανα μια στάση... υποχρεώσεις βλέπεις.🤣
 
Λες να τα πιασε το καλοκαίρι Ειρήνη; 😂μιλάμε αχόρταγο στα χάδια 😍
Ααα το καλοκαίρι έτσι είναι; Τι καλααα! 😍Γιατί Εμένα μου έριξε κάτι τσιμπιες τελευταία 😅
 
Back
Top