Διατροφή Παπαγάλος Μπάτζι πετάει τα σπόρια κάτω

MarynJuan

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιουν 2021
Μηνύματα
119
Πόλη
Ξάνθη
Καλησπέρα, εδώ και κάποιο καιρό ο παπαγάλος μου όταν τρώει πετάει πολλά σπόρια κατω επίτηδες.Δεν καταλαβαίνω τι φταίει γιατί ενώ το έκανε μια δυο φορές και παλιότερα το είχε κόψει τώρα.Του έχω την ίδια τροφή εδώ και αρκετό καιρό .Δίνω την versele laga prestige premium.
Παιχνίδια έχει στο κλουβί και γενικά είχα δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να είναι γιατί ούτε βάζω παραπάνω απ' όσο τρώει ,ούτε δείχνει να το κάνει για να τραβήξει στην προσοχή.Υπαρχει περίπτωση να βαρέθηκε την τροφή απλά;
 
Υπαρχει περίπτωση να βαρέθηκε την τροφή απλά;
Δεν αποκλείεται. Πάρε ταίστρες κλειστού τύπου όπως ανέφερε και ο @Tony Forpus παραπάνω.
Επίσης μπορεί να το κάνει για παιχνίδι!
 
Και η συγκεκριμένη πως γατζωνει στο κλουβί;έχει γατάκια και από πίσω;
 
Πάλι το κάνει πολύ έντονα πετάει τα σπόρια κατω και τρώει απ' όσο δείχνει συγκεκριμένους σπόρους.Σημερα έχει μίξη σπορων της versele laga prestige και της premium γιατί δεν έβρισκα πουθενά να αγοράσω την premium και μου τελείωνε .Θα ήταν μήπως μια λύση αντί να αλλάξω ταϊστρα να αρχίσω να δίνω πελετς;για να μην ξεδιαλεγει ;το έχω σκεφτεί πολλές φορές αλλά δεν ξέρω .αειναι όντως καλύτερο από τους σπόρους;
 
@MarynJuan
αειναι όντως καλύτερο από τους σπόρους;
Ναι είναι καθώς οι σπόροι είναι λιπαροι
Να ξέρεις όμως πως πρέπει να το κάνεις με τον σωστό τρόπο ώστε να το δεχτεί. (Δες αυτό το βίντεο)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
Υπάρχει περίπτωση να μην τα δεχτεί όμως.
 
Πάλι το κάνει πολύ έντονα πετάει τα σπόρια κατω και τρώει απ' όσο δείχνει συγκεκριμένους σπόρους.Σημερα έχει μίξη σπορων της versele laga prestige και της premium γιατί δεν έβρισκα πουθενά να αγοράσω την premium και μου τελείωνε .Θα ήταν μήπως μια λύση αντί να αλλάξω ταϊστρα να αρχίσω να δίνω πελετς;για να μην ξεδιαλεγει ;το έχω σκεφτεί πολλές φορές αλλά δεν ξέρω .αειναι όντως καλύτερο από τους σπόρους;
Ναι θα ήταν μια λύση, όχι όμως η ιδανική. Η προσωπική μου άποψη είναι να τα συνδυάσεις.
 
Back
Top