Ασθένειες Παπαγάλος έχει χάσει κάποια φτερά από κάτω

MARILENA90

PB New Member
Εγγραφή
11 Οκτ 2018
Μηνύματα
3
Καλησπέρα σας,

Παρατήρησα ότι ο μικρός έχει χάσει κάποια φτερά από κάτω. Ξέρεις κάποιος αν έχει κάποια αρρώστια;

IMG_20181011_203353.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Mαριλένα η περιγραφή σου είναι ελλιπής και η φωτο θολή.:) Μας λείπουν πληροφορίες όπως ηλικία, διατροφή, διαμονή, πότε κι απο που το πήρες, αν ζει με άλλο πουλί, αν είναι ληθαργικό αλλά ΚΑΙ καθαρές φωτο απο ολόκληρο το πουλί, το κεφάλι, τη στάση του στις πατήθρες και απο το σημείο που σε προβληματίζει. Δυσκολεύτηκα πολύ να καταλάβω πως το κρατάς και τι μας δείχνεις στη φωτο και προσωπικά δεν μπορώ να κάνω κάποια υπόθεση έτσι.
 
Καλησπέρα, ηλικία 3 μηνών, διατροφή απλή παπαγάλινι τον πήρα από άτομο που εκτρέφει παπαγάλους. Ζει στο. Κλουβάκι με ένα θηλυκο 7 μηνών το έχω περίπου 1.5 μήνα. IMG_20181011_205124.webp
 
Υπάρχει περίπτωση να τον μάδησε το άλλο πουλί; Έχεις δει/ακούσει καθόλου εχθρικότητα ή άγαρμπο παιχνίδι; Έχεις ακούσει το βράδυ ενώ κοιμούνται φτερουγίσματα που μπορεί να υποδηλώνουν νυχτερινό πανικό?

Είναι πολύ όμορφο και όντως μωρό.
 
Υπάρχει περίπτωση να τον μάδησε το άλλο πουλί; Έχεις δει/ακούσει καθόλου εχθρικότητα ή άγαρμπο παιχνίδι; Έχεις ακούσει το βράδυ ενώ κοιμούνται φτερουγίσματα που μπορεί να υποδηλώνουν νυχτερινό πανικό?

Είναι πολύ όμορφο και όντως μωρό.


Φαίνονται αγαπημένα και το ένα ακολουθεί το άλλο παντού. Υπάρχουν κάποιες στιγμές που προσπαθεί να επιβληθεί το ένα στο άλλο, αλλά είναι για δευτερόλεπτα και μετά είναι πάλι αγαπημένα. Το. Βράδυ όχι εινια πολύ ήσυχα.
 
Αυτό εμφανίστηκε απο τη μια στιγμή/μέρα στην άλλη; Βρήκες τα βγαλμένα γαλάζια φτεράκια στο κλουβί; Δεν δείχνει πάντως κάτι ανησυχητικό και σίγουρα όχι σημάδι ασθένειας. Στη θέση σου δεν θα ανησυχούσα παραπάνω καθώς το πουλάκι μοιάζει υγιές.
 
Εγω θα ελεγα απλα να το παρακουλουθεις να δεις πως παει! Κι αν συνεχιστει τοτε να επισκεφτεις καποιο γιατρο! Προς το παρον δε βλεπω κι εγω κατι το ανησυχιτικο!
 
Για λίγο καιρό να παρακολουθείς "στενά" την σχέση μεταξύ των πουλιών γιατί μοιάζει σαν να του το έχει κάνει το άλλο.
Πάντως σαν παρουσία φαίνεται υγιές!
 
Back
Top