Ασθένειες Παπαγαλάκι δεν μπορεί να πετάξει και το κεφάλι του γέρνει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ζηνα
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ζηνα

PB New Member
Εγγραφή
30 Νοε 2020
Μηνύματα
6
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα... Έχω ένα παπαγαλάκι το οποίο ενώ ήταν καλά.. Τωρα ξαφνικά δεν μπορεί να πετάξει και το κεφάλι του γέρνει από την μία μεριά..
 

Συνημμένα

  • 3_n.webp
    3_n.webp
    31,7 KB · Προβολές: 9
  • 2_n.webp
    2_n.webp
    39,5 KB · Προβολές: 9
  • 1_n.webp
    1_n.webp
    23,5 KB · Προβολές: 9
@Ζηνα Αν μπορουσατε να μας βαζατε καποιες φωτογραφιες θα βοηθουσε πολυ για μια πρωτη γνωμη. Ειδαλλως θα χρειαστει γιατρο να το δει ειδικευμενο στα πτηνα
 
Θα πάμε αύριο στον κτηνίατρο... Τροφή ότι μου έδωσαν από το Pet που τον πήρα και την βιταμίνη του...
Ωραία, Περιμένουμε να δούμε τι θα προκύψει...ελπίζω το καλύτερο.
 
Πήγατε στον γιατρό, έχετε νεότερα;
Το πουλάκι τρώει; πίνει νερό; Πριν πετούσε και ξαφνικά σταμάτησε; Πόσο διάστημα το έχετε;
Καλησπέρα... Έχω ένα παπαγαλάκι το οποίο ενώ ήταν καλά.. Τωρα ξαφνικά δεν μπορεί να πετάξει και το κεφάλι του γέρνει από την μία μεριά..

Πολύ πιθανόν να πρόκειται για νευρολογικό πρόβλημα ή για στρες...ο γιατρός θα αποφανθεί (σε ποιόν πήγατε; )
Γρήγορα περαστικά του!
 
@Sissy καλησπέρα σας... Πήγαμε στον γιατρό... Είναι καλύτερα ο Πιγκο μας... Ο γιατρός τον εξέτασε και είπε πως πήρε παραπάνω βιταμίνη απ ότι έπρεπε... Ξεκινήσαμε θεραπεία με ασπιρίνη και νευρομπιον για μια βδομάδα... Τρώει κανονικά και πίνει νερό κανονικα... Ευτυχως γλιτώσαμε τα χειρότερα...
[automerge]1606931247[/automerge]
@Tony Forpus
Αυτή είναι η βιταμίνη
[automerge]1606931320[/automerge]
@Tony Forpus
Αυτή είναι η βιταμίνη bogena και είναι κλειστή συσκευασία όχι διάφανη
[automerge]1606931428[/automerge]
@Tony Forpus δεν βγαίνει δυστυχώς η φωτογραφία γιατί μου την βγάζει μεγάλη ως αρχείο... Αλλα πάει πολύ καλύτερα... Πήγαμε και στον γιατρό μου είπε για μια βδομάδα να του δίνω νευρομπιον και παιδική ασπιρίνη... Νερό και φαγητό μόνο... Πάντως σήμερα είναι πολύ καλύτερα ευτυχώς... Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον...
[automerge]1606931544[/automerge]
@Tony Forpus βιταμίνη να μην του δίνω καθόλου;... Ή έχετε να μου προτείνετε κάποια εσείς;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top