Ασθένειες Παπαγαλάκι με μεγαβακτήριο κοιμάται συνέχεια και μετά τη θεραπεία

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Eva papa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Eva papa

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαϊ 2023
Μηνύματα
2
Καλησπέρα.. έχω ένα παπαγαλάκι το οποίο όταν το πήρα δυόμιση μηνών και κελαηδούσε και στη διάρκεια άρχισε να μιλάει.... Μετά είχε μεγαβακτηριο και κάναμε μία θεραπεία .. από τότε το πουλάκι και εφόσον έχει τελειώσει η θεραπεία εδώ και τρεις εβδομάδες κοιμάται συνεχεια.. επίσης έχω παρατηρήσει ότι ουρά του είναι σαν να τρέμει.. ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
@Eva papa Είναι μεγάλο το διάστημα των τριών εβδομάδων!!! Αν τρέμει, ίσως ανεβάζει πυρετό. Μπορεί μετά τη θεραπεία να χρειαζόταν να του δώσεις βιταμίνες για την ενδυνάμωση του ανοσοποιητικού του. Ενημέρωσε τον πτηνίατρό σου για την κατάστασή του, έστω και τηλεφωνικά!
 
@MARY58 μέσα στη θεραπεία είχε και πολυβιταμίνες... Το θέμα είναι ότι είμαι Θεσσαλονίκη και δεν υπάρχει πτηνιατρος
[automerge]1684521572[/automerge]
@MARY58 ευτυχώς τρώει.... Ευχαριστώ πολύ
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Καλησπέρα.. έχω ένα παπαγαλάκι το οποίο όταν το πήρα δυόμιση μηνών και κελαηδούσε και στη διάρκεια άρχισε να μιλάει.... Μετά είχε μεγαβακτηριο και κάναμε μία θεραπεία .. από τότε το πουλάκι και εφόσον έχει τελειώσει η θεραπεία εδώ και τρεις εβδομάδες κοιμάται συνεχεια.. επίσης έχω παρατηρήσει ότι ουρά του είναι σαν να τρέμει.. ευχαριστώ
kalhspera @Eva papa
Η διαγνωση προεκυψε απο πτηνιατρο μετα απο εξετασεις δωθηκε σχημα και ζητηθηκε να ξαναγινουν εξετασεις ωστε να φανει το αποτελεσμα της θεραπειας?
η μηπως πηγες σε pet shop και το "εκοψε" το βακτηριο με το ματι και σου εδωσε φαρμακα στα τυφλα?
 
Back
Top