Ασθένειες Παπαγαλάκι φουσκώνει τινάζεται και κάνει σαν να σπάει σπόρια

Anastasia PL

PB New Member
Εγγραφή
10 Φεβ 2020
Μηνύματα
4
Πόλη
Καλαμάτα
Καλησπέρα έχω ένα καινούργιο παπαγαλάκι το έχω πάρει από petshop. είναι η τρίτη ημέρα σήμερα. Γενικά δεν κελαηδάει πολύ είναι αρκετά ήσυχος.. κάνει κάτι που μου φαίνεται αρκετά περίεγο.. Φουσκώνει τινάζεται και κάνει στο στόμα του σαν να σπάει σποράκια.. Μπορείτε να με βοηθήσετε;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπερα..Ανεβασε μας μια φωτογραφία να το δούμε. Γνωριζεις αλλες λεπτομέριες οπως ηλικία και φύλο; το τρίξιμο του ραμφους συνήθως παραπέμπει σε άγχος.. Το φούσκωμα το κάνει μετά από τον καλλωπισμό (ο δικός μου για να φύγει η πούδρα) δώσε μας λίγες παραπάνω λεπτομέρειες. Κάποιοι περισσότερο γνώστες των παπαγάλων θα σε βοηθήσουν άμεσα!
 
User23658 είπε:
Καλησπερα..Ανεβασε μας μια φωτογραφία να το δούμε. Γνωριζεις αλλες λεπτομέριες οπως ηλικία και φύλο; το τρίξιμο του ραμφους συνήθως παραπέμπει σε άγχος.. Το φούσκωμα το κάνει μετά από τον καλλωπισμό (ο δικός μου για να φύγει η πούδρα) δώσε μας λίγες παραπάνω λεπτομέρειες. Κάποιοι περισσότερο γνώστες των παπαγάλων θα σε βοηθήσουν άμεσα!
Οχι δεν γνωριζω απολιτος τιποτα... Νομιζω πως ειναι θηλικο... Δεν ειναι και τοσο φιλικο ειναι η 3η ημερα μαζι μας...

15813685610431049160136__1581368704_76199.webp
 
Θα πρεπει το πουλακι να βρισκεται σε δωματιο που θα τηρειται οσο ειναι δυνατον η περιοδος της ανατολης/δυσης.

Δηλαδη θα πρεπει να ξυπνα με την ανατολη και να κοιμαται με την δυση του ηλιου και φυσικα κατα τον υπνο να μην υπαρχει φωτισμος και φασαρια.
 
Θα πρεπει το πουλακι να βρισκεται σε δωματιο που θα τηρειται οσο ειναι δυνατον η περιοδος της ανατολης/δυσης.

Δηλαδη θα πρεπει να ξυπνα με την ανατολη και να κοιμαται με την δυση του ηλιου και φυσικα κατα τον υπνο να μην υπαρχει φωτισμος και φασαρια.
Ναι τον εχω μπροστα απο το παραθυρο..
 
Back
Top