Φροντίδα Παπαγαλακια, πως θα μου εχουν πληρη εμπιστοσυνη;

XRHSTOS GALLIOS

PB New Member
Εγγραφή
26 Μαϊ 2009
Μηνύματα
5
Πόλη
Κιλκίς
παιδια γεια σασ ειμαι νεοσ στην παρεα σασ ομωσ εχω ενα μπατζι κι ενα λαβμπερντ εδω και δυο χρονια. Δεν εχω κανενα προβλημα στην εκπαιδευση ομωσ εχω καποιεσ αποριεσ. Οταν τα παπαγαλακια ειναι πανω μου μπορω να γυρισω ολη την πολη ομωσ οταν τα αφηνω κατω η σε ενα επιπλο η πρωτη επιλογη ειναι να μην αναιβουν στο χερι μου δεν πεταριζουν φυσικα αλλα θα ηθελα να με εμπιστευονται περισσοτερο:)
 
Μπορεί την συγκεκριμένη στιγμή να μην έχουν όρεξη για παιχνίδια γι' αυτό δεν ανεβαίνουν πάνω σου. Αυτό το κάνουν συνέχεια ή ορισμένες φορές;

Για να σου έχουν πλήρη εμπιστοσύνη χρειάζεται χρόνος, υπομονή κι επιμονή. Δεν μας γράφεις πόσο χρόνο τους αφιερώνεις... Αν ασχολείσαι λίγο μαζί τους θα πρέπει να ασχοληθείς περισσότερο. Φυσικά δεν πρέπει να τα πιέζεις όταν βλέπεις πως δεν θέλουν ή δεν έχουν όρεξη να κάνουν κάτι. Όσο περισσότερο χρόνο περνάς μαζί τους τόσο περισσότερο θα σε συνηθίζουν.

Το ότι ανεβαίνουν πάνω σου είναι ένα πολύ θετικό σημάδι... 😉
 
οχι δεν υπαρχει προβλημα τα εχω δυο χρονια τα βγαζω βολτα και στην πολη το θεμα ειναι πολυ λεπτο ομωσ. Δηλαδη θα προτιμησουν να απομακρυνθουν απο το να ανεβουν στο χερι μου αν και το τελευταιο διαστημα το προβλημα μειωθηκε αφου πλεον πετανε επανω μου
 
Back
Top