Ανταλλαγή Παπαγαλο green cheeked conure με δυο αρσενικα καναρινια

Greek yorkshire

PB Member
Εγγραφή
16 Απρ 2008
Μηνύματα
1.443
Πόλη
Χαϊδάρι
ειχα παρει ενα παρεακι για τον φρανκυ, απλο green cheeked. το πουλι ειναι με δαχτυλιδι, απο οσο ξερω δυο ετων. εχει περασει ενα μηνα καραντινα απο μενα. Δεν του εχω κανει εξετασεις αλλα φαινεται υγιεστατο με ωραιο φτερωμα (αν και μπανιο πρεπει να εκανε πρωτη φορα απο μενα. ισως να ηταν καποτε ημερο αλλα τωρα σιγουρα δεν ειναι. Για να φαει απο το χερι μου περασαν σχεδον 3 βδομαδες.
τον δοκιμασα για να κανουν παρεα με τον φρανκυ αλλα μονο που δεν σκοτωθηκανε. Ο λογος που τον δινω ειναι οτι μου εχει δωσει ενας φιλος ενα αλλο ιδιο και δεν εχω ουτε κανονικο κλουβι ουτε και χωρο να τα βολεψω (το οποιο ομως το φτερωμα ειναι αθλιο αλλα ελπιζω να το συνεφερω-περνα καραντινα τωρα) ελπιζω να περασει ο δευτερος το τεστ. Οποιος θελει εξτρα πληροφοριες με πμ. το δευτερο πουλι αν δεν περασει το τεστ θα χαριστει
 
Παιδια το μικρο κινουμενο πλασματακι το πηρα εγω για να το κανω δωρο στον αδερφο μου!
Ηδη ειναι κατω μαζι του και δεν εχει καθησει ουτε λεπτο σε μια μερια!
Φωτο αναμενετε απο αυριο!
 
Καλως το δεχτηκατε Ιωαννιτσα και να το χαιρεστε!Φανταζομαι θα ειναι πολυ ομορφο!
 
Η παρουσιαση θα γινει απο τον ιδιο μιας και εγινε και εκεινος μελος!
 
νομιζω οτι ηταν ερωτας με την πρωτη ματια. Οσο μιλαγαμε στα ματια τον κοιταζε ο κουτσομπολης για να ακουσει τις συστασεις του! Καλως τον δεχτηκες νικ
 
Καλημερα σας! Το γλυκο διαολακι το αγαπησα! Το μεσημερι θα το βγαλω φωτο και θα σας το παρουσιασω! Νωμιζω θα περασουμε καλα! Το εχω διπλα μου και φενετε ισυχο ποιος ξερει μπορει να γινει ημερο...
 
ισως καποτε να ηταν ταισμενο στο χερι. επρεπε να το εβλεπες πριν ενα μηνα. Για να βαλεις νερο επρεπε να τα τουμπαρει απο τον πανικο του ολα εκει μεσα. αν σε κολλησε το μικροβιο η ιωαννα, το πολυ σε ενα μηνα θα το εχεις πανω στο χερι σου
 
Back
Top