Διατροφή Παρέλαβα τη versele laga african parakeet για το parrotlet μου

Katerina70

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2020
Μηνύματα
151
Πόλη
Δίστομο
Τελικά κατάφερα σήμερα και παρέλαβα την συσκευασμενη τροφή του έβαλα το πρωί αφαιρεσα και λίγο ηλιόσπορο γιατί μου φάνηκε μπόλικο φυσικά έφαγε μόνο αυτόν και τα υπόλοιπα στο πάτωμα απο το σκάλισμα τροφής για να βρει κι άλλον.Το αποτέλεσμα; άρχισε να κάνει κάτι σαν κλάμα τώρα το απόγευμα προφανώς απο την πείνα,λυγισα και του έβαλα άλλη τροφή,μήπως να του δώσω λίγο χρόνο; μόνο 15 μέρες τον έχω θα με εμπιστευτεί με τέτοια γυμνάσια που του κάνω ή θα λέει απο μέσα του Παναγία μου που έμπλεξα;
 
@Katerina70 1Ακόμα και η μετάβαση σε νέα τροφή σταδιακά πρέπει να γίνεται. Βάζε του μίγμα και από τις δύο και καθημερινά αυξάνεις λίγο το ποσοστό της συσκευασμένης.
 
@Katerina70 Σε κατάλαβαινω γιατί είχα ακριβώς το ίδιο άγχος.. ή ότι δε θα με θέλει και θα είναι λυπημένος με αυτό που του κάνω,σαν να τον ταλαιπωρω ή ότι θα μείνει νηστικός και θα αδυνατίσει.
Αλλά έχουν απόλυτο δίκιο στο ότι αν πεινάσει πραγματικα θα φάει.
Φυσικά όπως σου λένε σταδιακά..Θα συβηθισει.
Είχα το ίδιος άγχος και τον λυπομουν ..μέχρι που έφαγε μια χαρα στο τέλος.
Κι εμένα με δοκίμαζε😝
 
@Tony Forpus ελπίζω να μην με ξαναριξει με τα νάζια του και τα κλάματα
[automerge]1597055700[/automerge]
@Filiw σ'ευχαριστώ πολύ πραγματικά νοιώθω καλύτερα που ακούω τα λόγια σου σίγουρα θα σας ανεβάσω βίντεο όταν δοκιμάσει κάποιο φρούτο ή λαχανικά για να σας ευχαριστήσω όλους για τις συμβουλές σας
 
@Tony Forpus ελπίζω να μην με ξαναριξει με τα νάζια του και τα κλάματα
[automerge]1597055700[/automerge]
@Filiw σ'ευχαριστώ πολύ πραγματικά νοιώθω καλύτερα που ακούω τα λόγια σου σίγουρα θα σας ανεβάσω βίντεο όταν δοκιμάσει κάποιο φρούτο ή λαχανικά για να σας ευχαριστήσω όλους για τις συμβουλές σας
Όλα θα πάνε καλά❤️️️️️
Περιμένουμε εξελίξεις.. 😊
 
Ακόμη δεν δοκιμάζει τίποτα,λίγα σπόρια μόνο όταν του τα δίνω εγω στο στόμα αλλά μου βγάζει μια κραυγή που δεν μπορώ να προσδιορίσω και όταν τα χαϊδεύω την κάνει ενω δείχνει να ευχαριστιέται το χάδι,επίσης μια ερώτηση ακόμη τα ρουθούνια του είναι μαύρα και σαν διογκωμένα,διάβασα εδώ μια παρόμοια περίπτωση που τελικά ήταν βρωμιτσες και έφυγαν με μπανακι,εμένα δεν κάνει μπάνιο τον ψεκαζω λίγο αλλά τίποτα, προσπαθώ να σας ανεβάσω βίντεο για να τον δείτε και να τον ακούσετε αλλά κάτι μου λέει για μη επαρκή χώρο και δεν με αφήνει, αν ξέρει κάποιος ας μου πει πως να το ανεβάσω
 
Back
Top