Γενικά Παρακαλω πολυ την προσοχη σας

Αλεξης Κ.

PB Member
Εγγραφή
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
174
Μην αγοραζετε ποτε παπαγαλο αν δεν ειναι εκτροφης και δεν εχει δαχτυλιδι.
Λατρευω αυτα τα ζωα και δεν αντεχω να βλεπω φωτογραφιες σαν και την παρακατω (απο θυματα παρανομης εισαγωγης αγριων παπαγαλων ).
 

Συνημμένα

Αλέξη μια παρατήρηση, δεν σημαίνει οτι αν δεν φοράει δαχτυλίδι δεν είναι εκτροφής.
Φιλικά
 
Αλέξη πολύ σοκαριστική η εικόνα που έβαλες...☹ Είναι τόσο κρίμα αυτα τα περήφανα πουλιά να έχουν καταλήξει κατ αυτον τον τρόπο...Φαίνεται πως οι συνθήκες μεταφοράς τους δεν ήταν και οι καλύτερες...
 
Τι την ήθελες την φωτογραφία και μας έκανες χάλια
Εγώ τα παπαγαλάκια που έχω δεν έχουν δαχτυλίδι αλλά ένας φίλος έχει πάρα πολλά και τα αγόρασα από εκεί. Πήγα εκεί που τα εκτρέφει και έπαθα πλάκα από τα ωραία κλουβιά που έχει φτιάξει και από την καθαριότητα που επικρατεί σε όλο το χώρο
Χρήστος Κομοτηνή
 
Όντως η φωτογραφία είναι σοκαριστική.. Ακόμα και δαχτυλίδι να έχει το πουλί, δυστυχώς αυτό δεν εξασφαλίζει ούτε καλύτερες συνθήκες μεταφοράς, ούτε παραμονής (ενίοτε πολύμηνης) στα petshop. Οι "άνθρωποι" που εμπορεύονται ζώα και τα έχουν σε άθλιες βιτρινούλες λες και είναι βάζα ή μπιμπελό (που αυτά πιο πολύ θα τα πρόσεχαν) δεν έχουν ευαισθησίες. Αν είχαν, θα έκαναν μια άλλη δουλειά, εγώ αυτό ξέρω..
 
H φωτογραφια ειναι σοκαριστικη και για αυτο ακριβως την εβαλα.
Για να σοκαρω, ταρακουνησω, ευαισθητοποιησω.
Οπως λεει και μια Κινεζικη παροιμια: μια φωτογραφια ισον χιλιες λεξεις.

Υ. Γ λαθος που ανεφερα το δαχτυλιδι, πεστε οτι δεν το ειπα.
 
Απαράδεκτο😡. Πως το δέχονται αυτόκαι επιτρέπουν στον εαυτό τυς να γίνονται αυτά ρε π... μου:68:
 
Πολυ σοκαριστηκη☹ η φοτο οταν την ειδα εμεινα😱. Δεν καταλαβαινω γιατι εφεραν αυτες τις ψυχουλες σε τετοια κατασταση αφου νομιζω οτι κανεις δεν θα αγορασει πουλια σε τετοια κατασταση. Και κατι ασχετο Αλεξη βλεπεις The Tudors; Γιατι αμα πατησεις τα βελακια σου δειχνει φοτο απο την σειρα ειναι η αγαπημενη μου!Sorry αν ειναι πολυ ασχετη η ερωτηση...Α! Και κατι ακομα μερικα απ'τα πουλια μοιαζουν να εχουν πεθανει εσεις πιστευετε οτι πεθαναν;
 
Πολυ σοκαριστηκη☹ η φοτο οταν την ειδα εμεινα😱. Δεν καταλαβαινω γιατι εφεραν αυτες τις ψυχουλες σε τετοια κατασταση αφου νομιζω οτι κανεις δεν θα αγορασει πουλια σε τετοια κατασταση.Και κατι ασχετο Αλεξη βλεπεις The Tudors; Γιατι αμα πατησεις τα βελακια σου δειχνει φοτο απο την σειρα ειναι η αγαπημενη μου!Sorry αν ειναι πολυ ασχετη η ερωτηση...Α! και κατι ακομα μερικα απ'τα πουλια μοιαζουν να εχουν πεθανει εσεις πιστευετε οτι πεθαναν;

Στεφανε αυτο ειναι off topic και δεν απασχολει το φορουμ ουτε ταιριαζει στο θεμα. Υπαρχει και το chat room στο φορουμ αν κανεις ενα κλικ στα Βοηθηματα αλλα και το ΡΜ.

τα πουλια στη φωτο ειναι ολα νεκρα! ☹
 
Back
Top