Γενικά Παρηγγειλα cockatoo που ειναι 2,5 μηνων, ποτε να το παρω σπιτι;

EFTHIMIS

PB Member
Εγγραφή
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
350
Πόλη
Καστοριά
Θα ηθελα να με βοηθησετε:εχω παραγγειλει ενα κοκατουα και αυτην την στιγμη ειναι 2,5μηνων ποτε θα ειναι καλυτερο να τον παρω σπιτι μου;Και επειδη ειναι μικρος φοβαμαι το ταξιδι απο Ροδο-Καστορια!
 
εγω πιστευω πρεπει να τον παρεισ λιγεσ μερεσ αφου σταματησει να τρωει κρεμα
 
Γιαννη τωρα εκτος την τροφη τον ταιζει 3φορες την ημερα κρεμα, εγω του ειπα να μου τον στειλει μολις γυρισω απο τις διακοπες δηλαδη 14 Ιουλιου και μου ειπε τοτε θα πρεπει να τον ταιζω εγω
μια φορα την ημερα κρεμα!
 
1 φορα την ημερα; Εγω οταν τον ειχα παρει (αλεξανδρινο) τον ταιζα κρεμα 2 βδομαδεσ πρωι μεσιμερι βραδυ κ οταν ειδα οτι τρωει την τροφη που τρωνε οι παπαγαλοι σταματησα την κρεμα. Τι να πς ισχυει κατι αλλο για κοκατου; Επεισησ ειναι μπελασ να το ταιζεισ στην αρχη ειναι ορεο μετα...
 
Aυτος μου ειπε οτι θα τον ταιζω για ενα μηνα περιπου και μετα θα συνεχισω με την κανονικη την τροφη, δεν ξερω αν μου ειπε να το κανω αυτο μηπως για να με γνωρισει καλυτερα και πιο γρηγορα ο παπαγαλος! Δεν ξερω!
 
περιμενε να σου πουν αλλα μελη ποιο εμπειρα μην πω καμια βλακεια και με κραζουν
 
το μικρο συγουρα θέλει τάισμα με κρέμα μέχρι να φτάσει 3 μηνών...
να κι ενα cockatoo τριών μηνών... have fun!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Ψάξε λήγω και στο Net.

[URL="If you have a baby Cockatoo, tips on weaning process - ThePerch.net Message Boards - The Friendliest Pet Bird / Parrot Forum on the Net !]Cockatoo Hand feeding-1[/URL]
[URL="Real Cockatoo Facts!: Hand-feeding and weaning]Cockatoo Hand feeding-2[/URL]
[URL="My 2 month almost 3 month Goffin cockatoo cant crack a seed yet... - Yahoo!Xtra Answers]Cockatoo Hand feeding-3[/URL]
 
ο ιδιοκτήτης έγραψε οτι είναι 3 μηνών... 8)
... Μπορεί να έχεις δίκιο...



Ευθύμη, ti cackatoo θα πάρεις;
 
Back
Top