Αναπαραγωγή Παρουσίαση αναπαραγωγής RED MOSAIC 2021

Red mosaic 13

PB Member
Εγγραφή
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
347
Πόλη
Καλύβια
Καλησπέρα. Σε βίντεο η προσπαθεια αναπαραγωγης και τα αποτελέσματα της αγαπημενης μου ράτσας! Συνοπτικά η χρονιά ξεκίνησε άσχημα, αλλά κατεληξε άκρως ικανοποιητικά. Θέλω να πιστεύω οτι θα παρουσιασω στις φετινες εκθεσεις( αν και εφόσον γίνουν) αξολογα και ποιοτικά πουλιά.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
[automerge]1628226959[/automerge]
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Oι γεννήτορες στο δεύτερο βίντεο λένε "σειρά αρσενικών" . Δεν έχει ολοκληρωθεί όμως ακόμα η αλλαγή πτερώματος στα μικρά για να δείξουν τις αρετές τους. Καλόν είναι τα βιντεάκια να είναι σκοπευμένα σε καλά δείγματα και κοντινά. Δύσκολη η διάκριση σ' αυτά τα πουλιά. Υπάρχουν πλέον πολλά εξαιρετικά δείγματα αυτής της πανέμορφης ποικιλίας . Εύχομαι τα καλύτερα.
 
Oι γεννήτορες στο δεύτερο βίντεο λένε "σειρά αρσενικών" . Δεν έχει ολοκληρωθεί όμως ακόμα η αλλαγή πτερώματος στα μικρά για να δείξουν τις αρετές τους. Καλόν είναι τα βιντεάκια να είναι σκοπευμένα σε καλά δείγματα και κοντινά. Δύσκολη η διάκριση σ' αυτά τα πουλιά. Υπάρχουν πλέον πολλά εξαιρετικά δείγματα αυτής της πανέμορφης ποικιλίας . Εύχομαι τα καλύτερα.
Σωστα Μάκη γραμμή αρσενικών. Εχεις δει και απο κοντά κάποια απο τα πουλιά μου. Εννοω στις εκθέσεις της ΑΛΟΠ. Η θηλυκιά λοιπόν του βίντεο ειναι πουλί του 17. Του πολυνικη σε Παγκοσμια Πρωταθληματα Carlos Moia. Το αρσενικό είναι βαθμολογημένο με 91. Καλά δείγματα θεωρώ ότι είναι. Συμφωνω οτι η διακριση μεσω βιντεο αυτης της ρατσας, ειναι πολυ δυσκολη, διοτι δεν μπορει να φανει καθαρα η διάχυση αλλα ουτε κ η ποιοτητα τοτ λευκού. Συμφωνω επισης οτι πλεον οι Ελληνες ΕΚτροφεις, σε αυτην την ρατσα εχουν αρκετα υψηλό επιπεδο. Αρκετα ανεβασμενο μαλιστα τα τελευταια χρόνια. Επισης σου ευχομαι τα καλυτερα Μακη
 

Σχετικά θέματα

Back
Top