Αναπαραγωγή Παρουσίαση της εκτροφής μου Timbrado Classico 2020!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billdere

PB Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
1.623
Πόλη
Άγιοι Ανάργυροι
Καλησπέρα σε όλους!

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα σας παρουσιάσω την ερασιτεχνική εκτροφή μου.

Φέτος έβαλα 5 ζευγάρια.

Ήδη τα 4 από τα 5 ζευγάρια έχουν αυγά και τα θηλυκά κλωσσάνε.

Για όσους δεν θυμούνται η εκτροφή μου είναι εσωτερική χωρίς τεχνικό φωτισμό.

Το τελευταίο ζευγάρι μετακινήθηκε στην άλλη μεριά για καλύτερο φωτισμό

to be continued..
rsz_img_20200308_140458.webp
rsz_img_20200216_145340.webprsz_img_20200216_150333.webp
 
Καλή επιτυχία Βασίλη! Τα έχεις πολύ προσεγμένα. Θα περιμένουμε την συνέχεια φυσικά 🙂

Σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη!
Εννοείται, θα σας ενημερώνω!
[automerge]1583905999[/automerge]
Καλή επιτυχία!

Σ'ευχαριστώ πολύ!
[automerge]1583906052[/automerge]
Kαλα αποτελεσματα Βασιλη!

Θα περιμενουμε να μας τα πεις απο κοντα γιατι εχεις μαζεψει πολλες απουσιες!

Σ'ευχαριστώ πολύ Αντώνη!

Στην επόμενη συνάντηση θα προσπαθήσω να έρθω!
 
Καλή αρχή, με το δεξί!
Δεν μπορώ να αποφασίσω αν κατεβαίνοντας τα κλουβιά,υψώνονται οι πλαϊνές πατήθρες ή είναι λόγω γωνίας που έγινε η λήψη. Μπορεί να είναι στραβός και ο τοίχος!
Όπως και να έχει δείχνουν λίγο ψηλά για αναπαραγωγή.
Εσύ βέβαια γνωρίζεις καλύτερα τα αποτελέσματά σου, εγώ δεν έχω κάνει αναπαραγωγή σε τέτοια κλουβιά.
 
Καλή επιτυχία και από εμένα. Θα περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον να δω τους απογόνους και ειδικά τα μικρά του ασπροκίτρινου ζεύγους. 😊

Σ' ευχαριστώ πολύ Γιάννη!
Κι εγώ αναμένω εκ του αποτελέσματος! 😄
[automerge]1583917579[/automerge]
Καλή επιτυχία Βασίλη.
Σου εύχομαι τα καλύτερα. Ευχαριστήσου την προσπάθεια σου.
Σ' ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη!
[automerge]1583917696[/automerge]
Καλή αρχή, με το δεξί!
Δεν μπορώ να αποφασίσω αν κατεβαίνοντας τα κλουβιά,υψώνονται οι πλαϊνές πατήθρες ή είναι λόγω γωνίας που έγινε η λήψη. Μπορεί να είναι στραβός και ο τοίχος!
Όπως και να έχει δείχνουν λίγο ψηλά για αναπαραγωγή.
Εσύ βέβαια γνωρίζεις καλύτερα τα αποτελέσματά σου, εγώ δεν έχω κάνει αναπαραγωγή σε τέτοια κλουβιά.

Από την γωνία λήψης φαίνεται έτσι.

Όλες οι πατηθρες είναι στο ίδιο ύψος και στην ίδια θέση.

Σ' ευχαριστώ πολύ!
 
Απο την φωτό φαίνονται πολύ μικρά για δαχτυλίδωμα. Πρέπει να τα παρακολουθήσεις το πρώτο 24ωρο, μηπως και τα αφαιρέσει η κανάρα. Ιδιαίτερα σε μεγάλες φωλιές (4-5 νεούδια) η ανάπτυξη είναι κάπως πιο αργή. Καλόν είναι να δοκιμάζουμε πριν περάσουμε δακτυλίδια και μάλιστα να τα περνάμε σε διαφορετικές μέρες αν διαπιστώσουμε διαφορές μεγέθους (που συχνότατα υπάρχουν ) Καλοκλάρωτα!
 
Απο την φωτό φαίνονται πολύ μικρά για δαχτυλίδωμα. Πρέπει να τα παρακολουθήσεις το πρώτο 24ωρο, μηπως και τα αφαιρέσει η κανάρα. Ιδιαίτερα σε μεγάλες φωλιές (4-5 νεούδια) η ανάπτυξη είναι κάπως πιο αργή. Καλόν είναι να δοκιμάζουμε πριν περάσουμε δακτυλίδια και μάλιστα να τα περνάμε σε διαφορετικές μέρες αν διαπιστώσουμε διαφορές μεγέθους (που συχνότατα υπάρχουν ) Καλοκλάρωτα!


Σας ευχαριστώ πολύ κύριε Μάκη.

Η αλήθεια είναι πως σήμερα βρισκόμαστε στην 5η μέρα και τα 3 από τα 5 έχουν πιο γρήγορη ανάπτυξη αλλά έβαλα σε όλα και βλέπουμε..
 
Σας ευχαριστώ πολύ κύριε Μάκη.

Η αλήθεια είναι πως σήμερα βρισκόμαστε στην 5η μέρα και τα 3 από τα 5 έχουν πιο γρήγορη ανάπτυξη αλλά έβαλα σε όλα και βλέπουμε..
Νομίζω ότι οι 5 μέρες είναι πολύ λίγες για δαχτυλίδι. Από 7 και άνω θεωρώ πως είναι. Επίσης φίλε αν μπορείς θέλω να μάθω αν έχεις θέμα με το ζευγάρι λόγο χρωματος δαχτυλίδιου
 
Back
Top