Γενικά Παρουσιαζόμαστε, καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Georg 26
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Georg 26

PB New Member
Εγγραφή
7 Ιαν 2017
Μηνύματα
33
Πόλη
Βιέννη
Καλησπέρα σας. Άργησα λίγο αλλά επιτέλους ανέβασα μερικές φωτογραφίες. Ευχαριστώ για την καθοδήγηση στην επισύνοψη αρχείου αλλά το πρόβλημα ήταν στο μέγεθος του αρχείου. Δεν έβγαζε το σύστημα καμιά παρατήρηση για το μέγεθος. Λοιπόν παρουσιαζόμαστε.

4DSC_0241.webp 2DSC_0234.webp 3DSC_0239.webp
1DSC_0226.webp
 
Και τα υπόλοιπα; :)
τα άλλα έχουν λίγο κωμικά ονόματα και ψιλοντρέπομαι λίγο... Τον 2ο τον λέμε Πράσινο τον τρίτο Μπιμπίκο jr και τον τελαυταίο Μπμπίκο σκέτο, είναι ο πατέρας.
 
Έχω ερωτευτεί σφόδρα τη Ζαχαρούλα που είναι όνομα και πράγμα όμως... ΚΟΥΚΛΑ. Καλότυχα και υγιή να είναι και τα 4.
Σε ευχαριστώ πολύ αν και τελαυταία το τέταρτο πουλάκι δεν πατάει καλά στα πόδια του. Έχω κάνει κάποια θεραπεία με σταγόνες που έφερα από Ελλάδα για το αναπνευστικό του ή για άσθμα και μια θεραπεία για ακάρεα αλλά τις τελευταίες μέρες σαν να χειροτερεύει. Δεν ξέρω τι να κάνω.
 
Σε ευχαριστώ πολύ αν και τελαυταία το τέταρτο πουλάκι δεν πατάει καλά στα πόδια του. Έχω κάνει κάποια θεραπεία με σταγόνες που έφερα από Ελλάδα για το αναπνευστικό του ή για άσθμα και μια θεραπεία για ακάρεα αλλά τις τελευταίες μέρες σαν να χειροτερεύει. Δεν ξέρω τι να κάνω.
Άνοιξε ένα θέμα εδώ https://community.petbirds.gr/forums/canaries/?prefix_id=87 και γράψε μας αναλυτικά για το τι συμβαίνει...
 
Εχω παθει πλακα με το πρωτο! Ειναι τελειο! Ολα δηλαδη αλλα αυτο ειναι υπεροχο! Να τα χαιρεσαι!
 
Να σου ζήσουν. Το 4ο μου αρέσει πολύ αλλά δεν ξέρω αν έχει θέμα στα πόδια γιατί δεν φαίνοντε. Πάντως κάθεται λίγο περίεργα και σαν να είναι κάπως. Παρακολούθησέ το μήπως κρύβει κάποια ασθένεια.
 
Να πω για την παρατήρηση των λιγότερο έμπειρων, πως φαίνεται το αναπνευστικό πρόβλημα από την θέση της ουράς και την γενικότερη στάση σώματος, ελαφρά καμπουριαστό και φουσκωτό.
 
Να πω για την παρατήρηση των λιγότερο έμπειρων, πως φαίνεται το αναπνευστικό πρόβλημα από την θέση της ουράς και την γενικότερη στάση σώματος, ελαφρά καμπουριαστό και φουσκωτό.
Ναι Μαρία, κάπως έτσι θα μπορούσα να το περιγράψω.
 
Να σου ζήσουν. Το 4ο μου αρέσει πολύ αλλά δεν ξέρω αν έχει θέμα στα πόδια γιατί δεν φαίνοντε. Πάντως κάθεται λίγο περίεργα και σαν να είναι κάπως. Παρακολούθησέ το μήπως κρύβει κάποια ασθένεια.
Για το συγκεκριμένο πουλάκι γίνεται ο λόγος φίλε μου. Η συγκεκριμένη φωτογραφία τραβήχτηκε περίπου 5 μέρες αφού επιδεινώθηκε η υγεία του.
 
Back
Top