Διατροφή Παστέλι με διάφορα λαχανικά στο καναρίνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tsixla77
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tsixla77

PB New Member
Εγγραφή
19 Σεπ 2019
Μηνύματα
46
Καλησπέρα σας, πρώτη φορά έβαλα παστέλι με διάφορα λαχανικα στο καναρινι μου και το έφαγε όλο ο μπαγασας! Του βάζει κανείς αλλος;
Επίσης κάθε πότε να του βαζω νέο;
 
Καλησπέρα σας, πρώτη φορά έβαλα παστέλι με διάφορα λαχανικα στο καναρινι μου και το έφαγε όλο ο μπαγασας! Του βάζει κανείς αλλος;
Επίσης κάθε πότε να του βαζω νέο
Βαζω και γω που και που στα δικά μου, τσιμπολογανε όλη την ώρα! Το κατάστημα savidis pet shop στη Δράμα φτιαχνει μόνος του διαφορά οικολογικά " κρακερ" όπως τα ονομάζει με διάφορες γεύσεις με αποξηραμένα λαχανικά και μέλι για καναρίνια αλλά και για αγριοπουλια!
Φυσικά η βάση όλων αυτών είναι το ασπουρι- κεχρι. Στο 1,40 η τιμή του!
 

Ναι αυτό :)
[automerge]1568920711[/automerge]
Βαζω και γω που και που στα δικά μου, τσιμπολογανε όλη την ώρα! Το κατάστημα savidis pet shop στη Δράμα φτιαχνει μόνος του διαφορά οικολογικά " κρακερ" όπως τα ονομάζει με διάφορες γεύσεις με αποξηραμένα λαχανικά και μέλι για καναρίνια αλλά και για αγριοπουλια!
Φυσικά η βάση όλων αυτών είναι το ασπουρι- κεχρι. Στο 1,40 η τιμή του!


Είναι λίγο μακριά η Δράμα :) Αλλά και με αυτό τρελαίνεται ο άτιμος :)
Τώρα έχει φάει το πρώτο, κάθε πότε είναι καλό να του βαζω;
 
Τα sticks αυτά οι περισσότεροι τα αποφεύγουμε ως παχυντικα, μια στο τοσο δημιουργει προβλημα!

Μπορεί να του κανει κάτι καλό;έχει νόημα να το δίνω ;
 
Διατροφικα δεν προσφερουν τιποτε παραπανω απο οτι θα του δωσει το βασικο μειγμα και τα λαχανικα που του βαζεις εσυ.

Κατάλαβα, ευχαριστώ για την απάντηση :)
 
Διατροφικά θα του προσφέρουν περισσότερα οι (συσκευασμένοι) σπόροι και τα φρέσκα λαχανικά.
Διαβάζοντας τη σύνθεση διαπιστώνεις πως υπάρχουν ''διάφορα σάκχαρα'' και προϊόντα αρτοποιΐας δηλ παχυντικά συστατικά που δεν προσφέρουν αλλά αφαιρούν...
ΣΎΝΘΕΣΗ
  • σπόροι (λευκός περίγυρος 1%, σουσάμι 1%, μπλε παπαρούνας 0,5%)
  • σιτηρά
  • λαχανικά (σπανάκι 1%, λάχανο 1%)
  • Προϊόντα αρτοποιίας
  • διάφορα σάκχαρα
  • μεταλλικά στοιχεία
 
Διατροφικά θα του προσφέρουν περισσότερα οι (συσκευασμένοι) σπόροι και τα φρέσκα λαχανικά.
Διαβάζοντας τη σύνθεση διαπιστώνεις πως υπάρχουν ''διάφορα σάκχαρα'' και προϊόντα αρτοποιΐας δηλ παχυντικά συστατικά που δεν προσφέρουν αλλά αφαιρούν...
ΣΎΝΘΕΣΗ
  • σπόροι (λευκός περίγυρος 1%, σουσάμι 1%, μπλε παπαρούνας 0,5%)
  • σιτηρά
  • λαχανικά (σπανάκι 1%, λάχανο 1%)
  • Προϊόντα αρτοποιίας
  • διάφορα σάκχαρα
  • μεταλλικά στοιχεία
Η αλήθεια είναι ότι αποφεύγω να του δίνω φρεσκα γιατί πέρυσι είχε περάσει κάτι με διάρροιες και μου είχανε πει ότι μαλλον ήταν από το αγγούρι που έβαζα ☹
 
Επειδή βλέπω ότι ψάχνεσαι για λιχουδιές που μπορείς να δώσεις στο καναρίνι σου έχω να σου προτείνω τα τσαμπιά millet (κεχρί). Είναι ένα εντελώς φυσικό προϊόν και μόνο οφέλη μπορεί να δώσει στο καναρινακι σου 🙂chinese-millet-spray-select-size-15kg-ssc000815-4033-p.webp
 
Επειδή βλέπω ότι ψάχνεσαι για λιχουδιές που μπορείς να δώσεις στο καναρίνι σου έχω να σου προτείνω τα τσαμπιά millet (κεχρί). Είναι ένα εντελώς φυσικό προϊόν και μόνο οφέλη μπορεί να δώσει στο καναρινακι σου 🙂View attachment 67102


Αυτό που μπορώ να το βρω;
 
Αυτό που μπορώ να το βρω;
Σε όλα τα pet shop. Το ζητάς είτε ως millet είτε ως κεχρί. Αν παρόλα αυτά δεν το βρεις μπορείς να το παραγγείλεις και από τα διαδικτυακά κατάστημα 🙂
 
Σε όλα τα pet shop. Το ζητάς είτε ως millet είτε ως κεχρί. Αν παρόλα αυτά δεν το βρεις μπορείς να το παραγγείλεις και από τα διαδικτυακά κατάστημα 🙂
Προτιμάμε συσκευασμένο ή και χύμα;
 
Back
Top