Αναπαραγωγή Πασχα των Ελλήνων Πασχα

ορεστης

PB New Member
Εγγραφή
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
99
Πόλη
Αθήνα
Χριστουγεννα στην πολη αλλα πασχα στο χωριο λεει... Τι σκεφτεσται να κανεται για την διατροφη των πουλιων σας, οσοι λετε να λειψετε απ το σπιτι σας και εχετε φωλιες με μικρα; Προσωπικα σκεφτομαι την αυγοτροφη τυπου ινσεκτ πατεε σκετη και κυριως στεγνη σε ενα μεγαλο μπωλλ αλλα δεν ξερω ποσο κραταει εξω . Οι σποροι δεν ειναι τοσο προβλημα
 
Κάτι παρόμοιο είχα ρωτήσει και εγώ! Προσωπική μου εντελώς άποψη είναι ότι για μια βδομάδα το πολύ μπορείς να αφήσεις τα πουλάκια με τροφή, αν κ υπάρχει ένα θέμα με το νερό π πρέπει να αλλάζεται κάθε μέρα.. Το θέμα όμως είναι τι θα κάνει κάποιος αν χρειαστεί να λείψει περισσότερο ή το καλοκαίρι π είθισται να λείπουμε περισσότερες μέρες κ κάνει ζέστη κιόλας. Γενικά θα ΄θελα να ακούσω απόψεις..

Τώρα είδα ότι μιλάς για φωλιές οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω με τις φωλιές ακριβώς τι κάνεις..
 
  • Like
Αντιδράσεις: ΙΟΑ
Oresti, ego kratao tin Insect patee, otan anoigsa to paketo mexri 4 ebdomades, kai den ixa pote problima.
Toso kairo xriasoume na adiaso to paketo.

Alexandros
 
diamantenia η απάντηση στην ερώτηση σου είναι πολύ απλή...
Δεν θα λήψης πολλές μέρες. 😉
 
Απ'τη στιγμή που αποφασίζουμε να υιοθετήσουμε κάποιο φίλο(φτερωτό και μη) θα πρέπει να έχουμε ήδη σκεφτεί τι θα τον κάνουμε στις διακοπές μας. Σε περίπτωση που δεν πήραμε τα μέτρα μας απλά δεν πάμε πουθενά όσο σκληρό και αν ακούγεται ή τον παίρνουμε μαζί μας.
 
Back
Top