Γενικά Πεθανε ο φιλαρακος μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billdere

PB Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
1.623
Πόλη
Άγιοι Ανάργυροι
Θα ηθελα να μοιραστω την λυπη μου μαζι σας..
Οπως λεει και ο τιτλος.. Εχασα τον φτερωτο μου φιλο..:'(

Τον ελεγαν Μανωλη..
Τον αγορασα πριν 9μιση χρονια..
Πηγαινα δημοτικο τοτε..ητανε μικρουλης..3 μηνων..

Ητανε μικροσωμο πουλακι γενικοτερα..
Αλλα πανεξυπνος, ζωηρουλης, ομορφος
Πολυ πονηρος και αλλα πολλα..

Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ και δεν ξερω τι αλλο να πω.. Το κακο ειναι οτι δεν ημουν εκει να τν δω.. Μου το ειπαν στο τηλεφωνο..
Ειμαι να σκασω.. Περασα 9μιση ολοκληρα χρονια μαζι του..
Μαζι μεγαλωσαμε..
Δυστυχως δεν μπορω να σας ανεβασω καποια φωτογραφια ή καποιο βιντεο..
Οταν θα ειμαι εξοδουχος θα σας ανεβασω..
Ειναι το πουλακι στο avatar..
Δεν θα ξεχασω ποτε τον φτερωτο μου φιλο..:'(
 
Λυπαμαι με την απωλεια σου..

Δυστυχως ολα συμβαινουν καποια στιγμη.. Τουλαχιστον εζησε 9μιση χαρουμενα και με φροντιδα χρονια και εσυ αποκομισες ομορφες αναμνησεις..

Γι αυτο που λυπαμαι περισσοτερο ειναι διοτι εφυγε και ησουν μακρυα του..
 
Αααχχ Βασίλη μου σε καταλαβαίνω... αυτό το παράπονο (δεν ήμουν εκεί) το έχω νιώσει κι εγώ.. αλλά έχεις σκεφτεί ότι ίσως τον έχασες απ αυτό; Ήσασταν απ ότι ξέρω πολύ δεμένοι και 9μιση χρόνια δεν είναι και λίγα.. έχω ξανακούσει περίπτωση με καρδερίνες που μόλις "έφυγε" ο άνθρωπος που τις φρόντιζε και τις αγαπούσε "έφευγαν" μία-μία..

Όπως και να χει λυπάμαι πολύ... καλό σου ταξίδι!
 
Σας ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση..
Ειλικρινα..
Θα μου μεινει αξεχαστος ο Μανωλακης μου..

Αλικη το εχω ακουσει κι εγω αυτο..
Πφ.. Δεν ξερω.. Αληθεια..
 
Κρίμα συλλυπητήρια ζήσατε 9,5 χρόνια μαζί ευτυχισμένα και φαίνεται η φροντίδα που του έκανες ας αναπαυτει εν ειρήνη.
 
Καλό του ταξίδι Bill,το άσχημο είναι ότι ήσουν απών και αυτο σου είναι πιο βαρύ.
 
Κρίμα, λυπάμαι πολύ.☹ Έφυγε πλήρης ημερών αν αυτό σε παρηγορεί. Μιλάμε για την γνωστή καρδερίνα (μία είχες;), γιατί δεν το αναφέρεις και δεν κατάλαβα για ποιο μιλάς.
 
Βασίλη λυπάμαι πολύ, να κρατάς τις ευχάριστες στιγμές που περνούσατε μαζί κι όσο για το ότι έλειπες μη στεναχωριέσαι δε θα μπορούσες να κάνεις κάτι! Ίσως είναι καλύτερα έτσι...
 
Σας ευχαριστω πολυ ολους..
Ειναι αρκετα δυσκολο..
Τοσα χρονια μαζι, ο Μανωλης και ο Μανωλης.. Ειναι δυσκολο..
Και ακομα πιο δυσκολο θα ειναι τωρα στην εξοδο μου.. Που θα δω το κλουβι του αδειο..χωρις αυτον να ερθει να φωναξει.. Να με τσιμπησει και να κανει χαρες..
 
Σας ευχαριστω πολυ ολους..
Ειναι αρκετα δυσκολο..
Τοσα χρονια μαζι, ο Μανωλης και ο Μανωλης.. Ειναι δυσκολο..
Και ακομα πιο δυσκολο θα ειναι τωρα στην εξοδο μου.. Που θα δω το κλουβι του αδειο..χωρις αυτον να ερθει να φωναξει.. Να με τσιμπησει και να κανει χαρες..
Μόλις απολυθείς με το καλό θα σου χαρίσω ένα από αυτά που ελπίζω να γεννηθούν τη νέα αναπαραγωγική χρονιά αν υπολογίζω καλά θα είναι 5-6 μηνών έως τότε!
 
Σας ευχαριστω πολυ κυριε Γιαννη!
Μη με ευχαριστείς δεν έκανα τίποτα... Τελείωνε εσύ το δύσκολο έργο σου και μην ανησυχείς για τα εκτός... Εχεις άλλα πράγματα να ανησυχείς 😉
 
φίλε Βασίλη..λυπάμαι ειλικρινά! Όντως.. Το πιο δύσκολο είναι που δεν ήσουν εκεί! κράτα τις καλύτερες στιγμές, εικόνες, κουβέντες που μοιραστήκατε.. Και όταν με το καλό απολυθείς, φίλε, πάρε ένα άλλο φτερωτό αγγελούδι και μετέδωσε του τα καλύτερα της ζωής αυτής!
 
Σας ευχαριστω ολους..
Το πιο δυσκολο ητανε οταν ειδα αδειο το κλουβι του..
Στεναχωρεθηκα τοσο πολυ που σκεφτηκα να χαρισω σε καποιον φιλο και αυτα που εχω και να σταματησω το αγαπημενο μου χομπυ..
Στο στρατοπεδο ομως ενας καλος μου φιλος εχει παρα πολλα καναρινια, ασχολειται μονο με αυτα..
Γυρω στα 300 πουλακια.. και με παιρνει να τν βοηθησω καμια φορα..
Και οσο να'ναι αν το αγαπας θελεις να συνεχισεις..
Και οταν απολυθω με το καλο λεω να παρω καποιο ζευγαρακι.. Βεβαια θα πρωτιμησω ατομα απο το φορουμ μας.
 
Back
Top