Αναπαραγωγή Πεθανε το μικρο επειδη δεν το ταιζε

kiriakos21

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2015
Μηνύματα
162
Πόλη
Φρέναρος
Γεια σας παιδια. Εκεινα που βγηκαν 3 διαφορετικες μερες τα καναρινια πεθανε το ενα επειδη δεν το ταιζε. Με τα λυπεις εκεινα που ειπανηταν ασπορα επειδη εκανα μια δυο μερες πιο γρηγορα ωοσκοπηση τελικα τα δυο ειχαν μεσα.. Σταναχωρεθηκα πολυ αλλα δεν τε παρατω... Ειμαι πρωταρης και εβγαλα 7 νεοσσους και θα αφησω ακομα μια γεννα...
 
Γεια σας παιδια. Εκεινα που βγηκαν 3 διαφορετικες μερες τα καναρινια πεθανε το ενα επειδη δεν το ταιζε. Με τα λυπεις εκεινα που ειπανηταν ασπορα επειδη εκανα μια δυο μερες πιο γρηγορα ωοσκοπηση τελικα τα δυο ειχαν μεσα.. Σταναχωρεθηκα πολυ αλλα δεν τε παρατω... Ειμαι πρωταρης και εβγαλα 7 νεοσσους και θα αφησω ακομα μια γεννα...
Καλά κάνεις και συνεχίζεις..
Κανείς δε θέλει να τα παρατήσεις...
Όμως για να περιορίσεις τα λάθη θα πρέπει ως πρώτο να διαβάσεις... και ως δεύτερο να ρωτάς...
Και στα δύο είμαστε έτοιμοι και πρόθυμοι...
 
ευχαριατω μεγαλονουν αυτα τα τρια τα μικρα και θα τα αφησω ακομη μια γεννα αφου η πτεροροιηα μου αρχιζει ΑυγΟυστο
 
Παιδια μια απορια ειναι 6 ημερων δεν πολυ καθεται στα πουλακια η μαμα αλλα τα εχει καλοταισμενα
 
Κάθεται όσο πρέπει.

Μην ανησυχείς... Οι θερμοκρασίες έχουν ανέβει αυτή την εποχή και ή μητέρα όπως σου είπε και ο Σταυρος '' Κάθεται όσο πρέπει'' Εσύ μην ξεχνάς ψυρόσκονη στην φωλιά.
 
γεια σασ παιδια. η παραμανα μου μεγαλωνει ενα και η ανονικη μητερα δυο μεχρη τωρα για προταρησ εβγαλα 6 πουλια με δυο ζυγαρια του χρονου θα εχω 8 ζευγαρια και θα ασσχοληθ πολυ ερισσσοτερο ειμαι 16 χρονων και αρχησα φετος. Θα τα αφηω αλλλη μια γεννα
 
Πως θα εχεις 8 ζευγαρια του χρονου; Θα αγορασεις πουλια; Ευχομαι καλες επιτυχιες να εχεις παντα.
 
εχω δυο μεγαλα και τρια ζευγαρια που θα βγαλω 5. και θα παρω αλλο τρια ζευγαρια μαρκας.. Σκουφατα ρετ μοζαικ και γελλοου μοζαικ... Θα προσπαησω απο μικροσ να γινω εκτροφεας. Αρχησα απο φετοσ και εχο μερακκι...
 
θα προσπαησω απο μικροσ να γινω εκτροφεας. Αρχησα απο φετοσ και εχο μερακκι...
Μπράβο σου Κυριάκο, εύχομαι καλή επιτυχία στους στόχους σου!
Μια και είσαι νέος ακόμα, σαν γνώμη, όχι συμβουλή, να επεκτείνεσαι μεν αλλά αφού έχεις σιγουρέψει όσα έχεις ήδη.
Προσπάθησε να συνδυάσεις τα διαβάσματα με την παρατήρηση στα πουλιά που ήδη φροντίζεις και μην στοχεύεις στις πολλές γέννες αλλά τις ποιοτικές. Να έχεις καλούς και γερούς απογόνους. Έτσι θα βγάλεις και καλή φήμη.
Και μην παραμελήσεις το σχολείο ε; Είσαι σε κομβική ηλικία :)
 
Οχι βεβαια συνεχεια διαβαζω εχθες δεν ειχαι κινητο αι δεν μπηκα στο Petbirds να διαβασω και επαθα πανικο. Καθημερινα μπαινω 1-2 ωρεσ συνεχομενα.
 
Οχι βεβαια συνεχεια διαβαζω εχθες δεν ειχαι κινητο αι δεν μπηκα στο Petbirds να διαβασω και επαθα πανικο. Καθημερινα μπαινω 1-2 ωρεσ συνεχομενα.
Είσαι σε καλό δρόμο...
Θα "αρρωστήσεις" κι εσύ σύντομα... όπως οι περισσότεροι από μας.
 
Μακαρι να αρροστουμε με τα καναρινια... και οτι δηποτε πουλλια και δεν εχει προβλημα... Να ρωτησω παιδια κατι! Σημερα το πρωι ο νεοοσος ηταν ταισμενος και τωρα εχει 2-3 δεν εχει φαγητο στο λεμο του ειναι 7 ημερων...
 
Back
Top