Αναπαραγωγή Πειραζει να ειναι λιγο ασπρα τα πλαστικα αυγα

Όχι δεν πειράζει. Εννοείς ότι δεν βρήκες αυτά τα γαλαζοπά που πουλάνε συνήθως τα μαγαζιά;
 
καλησπερα κυριε σταυρο εστω και καθηστερημενα. Δεν βρηκα στην αιγινα γαλαζοπα αυγα, παρα μονο ασπρα.σημερα εβαλα τα ζευγαρια μαζι να γνωριστουνε, χωριςδιαχωριστικο. Ισως ειναι νωρις αλλα με διευκολινη στην καθαριοτητα. Ειναι 5ζευγη τιμπραντο. Ερωτηση. Τα πουλια ειναι του 11. Ειναι γερασμενα;να αρχισω πολυβιταμινες η ειναι νωρις;αυγοτροφη βαζω κανονικα.
 
Κανονικά πρώτα προχωρούμε στη διατροφική προετοιμασία και μετά ενώνουμε τα ζευγάρια. Γι αυτό λέγεται άλλωστε και προετοιμασία. Διάβασε λιγάκι αυτό το άρθρο https://community.petbirds.gr/threads/Ζευγάρωμα-καναρινιών.17674/ και μετά όσα περισσότερα μπορείς από την ίδια κατηγορία.
 
Για τα τιμπράντο σου δεν υπάρχει πρόβλημα που είναι άσπρα τα πλαστικά.
Για Ιθαγενή πτηνά και δή για καρδερίνες ενδεχομένως να υπήρχε πρόβλημα.
Υπάρχει και άλλος τρόπος βέβαια για ψεύτικα αυγά. Κρατάς απλά τα αυγά -αν σου κάνει κάποια θηλυκιά άσπορα-
τα τσεκάρεις διακριτικά με έναν μαρκαδόρο -για να μην τα μπερδεύεις με αυτά που θα γεννάει η θηλυκιά- και τα χρησιμοποιείς αντί για πλαστικά. Καλές αναπαραγωγές με μπόλικα και υγιή πουλάκια σου εύχομαι.
 
φιλε μου σ ευχαριστω. Ερωτηση. τα πουλια μου ειναι του 11. αργες ειναι γερασμενα για αναπαραγωγη;
 
Στο ερωτημά σου υπάρχει απάντηση. Και είναι σαφώς και δεν είναι γερασμένα. Με σωστή διαχείρηση θα μπορέσουν να κάνουν-βγάλουν
μια χαρά τον αναπαραγωγικό κύκλο. Διάβασε την διεύθυνση που σου έβαλε ο Σταύρος.
 
καλως. Καληνυχτα φιλε μου τα ξαναλεμε γιατι αυριο παω για κανενα χταποδακι. εχουμε κι αλλα χομπυ
 
Back
Top