Ασθένειες Περίεργες κουτσουλιές μετά από γέννηση αυγών

Mariannatsak

PB New Member
Εγγραφή
15 Φεβ 2021
Μηνύματα
247
Πόλη
Περιστέρι
Καλησπέρα σας πριν καμπόσο καιρό το παπαγαλάκι μου έκανε γεννά χωρίς να έχει αρσενικό. Το θέμα είναι ότι μετά μόλις σταμάτησε να γεννάει κάνει κάποιες μέρες εμετό και σήμερα μου έκανε αυτά τα κόπρανα και διαφανές υγρό που ακούγετε λες και κατουράει. Από κτηνίατρο να την πάω δεν ξέρω πιο να εμπιστευθώ.
 

Συνημμένα

  • CC13540B-C911-4549-97D9-A7142669CD5A.webp
    CC13540B-C911-4549-97D9-A7142669CD5A.webp
    13,2 KB · Προβολές: 23
  • 4AAACF13-EF16-4037-9232-6732A5AFC686.webp
    4AAACF13-EF16-4037-9232-6732A5AFC686.webp
    8,1 KB · Προβολές: 23
πριν καμπόσο καιρό το παπαγαλάκι μου έκανε γεννά

Το θέμα είναι ότι μετά μόλις σταμάτησε να γεννάει κάνει κάποιες μέρες εμετό και σήμερα μου έκανε αυτά τα κόπρανα και διαφανές υγρό που ακούγετε λες και κατουράει.
Καλή γνώστης της παθολογίας των πτηνών θεωρείται η κ. Δουκάκη στον Πειραιά. Επίσης έμπειρος σε πτηνά θεωρείται ο κ. Ακρίβος στον Κολωνό.
Στη θέση σου θα διάβαζα τις κριτικές και θα έκλεινα ραντεβού με αυτόν που θα επέλεγα.
 
Καλησπέρα σας πριν καμπόσο καιρό το παπαγαλάκι μου έκανε γεννά χωρίς να έχει αρσενικό. Το θέμα είναι ότι μετά μόλις σταμάτησε να γεννάει κάνει κάποιες μέρες εμετό και σήμερα μου έκανε αυτά τα κόπρανα και διαφανές υγρό που ακούγετε λες και κατουράει. Από κτηνίατρο να την πάω δεν ξέρω πιο να εμπιστευθώ.
@Mariannatsak Καλημερα και καλη εβδομαδα
ειναι το cockatiel που ειχε πριν μηνες ψιττακωση(πως παει? ) ή ενα απο τα 4 budgie που εχεις ?
Απο οτι φαινεται εχεις επισκεφθει και τους τρεις "γνωστους" πτηνιατρους της αθηνας κατα καιρους αλλα ξερεις και εχεις στειλει και κομοτηνη δειγματα για εξετασεις. Αρα εχεις προσωπικη αποψη .
Ευχαριστω
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
@ianosκανεναν από τους 2 εγώ δεν θεωρώ καλό . Η Δουκάκη δεμ έχει βρει τίποτα στο κοκατιλ μ
Ενώ έκανε διάρροιες. Ο ακριβός άστο χειρότερα έχω ακούσει
[automerge]1667813585[/automerge]
@φιλομαθηςδεν είχε ψιττακωση πήγα στην
Γκρει το παπαγαλάκι μ με πρόβλημα ατο σικωτη και πάλι μας είπε ψιττακωση ενώ είχε καθαρά θέμα στο συκώτι
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
δεν είχε ψιττακωση πήγα στην
Γκρει το παπαγαλάκι μ με πρόβλημα ατο σικωτη και πάλι μας είπε ψιττακωση ενώ είχε καθαρά θέμα στο συκώτι

Δυστυχως διαπιστωσα διαβαζοντας και αλλα μυνηματα σας οτι εχετε πολυ κακη εμπειρια απο πτηνιατρους.απο οσους εχετε επισκεφθει κανενας δεν αποκατεστησε το προβλημα για το οποιο τον επισκεφθηκατε στο παρελθον? Κατανοητη απολυτα η δυσπιστια σας. Το μικροβιολογικο το εχετε χρησιμοποιησει πολλες φορες.Θα τους στειλετε δειγμα και παλι?
 
Δυστυχως διαπιστωσα διαβαζοντας και αλλα μυνηματα σας οτι εχετε πολυ κακη εμπειρια απο πτηνιατρους.απο οσους εχετε επισκεφθει κανενας δεν αποκατεστησε το προβλημα για το οποιο τον επισκεφθηκατε στο παρελθον? Κατανοητη απολυτα η δυσπιστια σας. Το μικροβιολογικο το εχετε χρησιμοποιησει πολλες φορες.Θα τους στειλετε δειγμα και παλι?
Τώρα κλείσαμε με Δουκάκη λόγο ότι θέλω κτηνίατρο άμεσα. Προσεξα πίνει πολύ νερό ένα ποτήρι υην ημέρα
 
Διαφανές υγρό που ακούγεται σαν να κατουράει.

Προσεξα πίνει πολύ νερό ένα ποτήρι υην ημέρα
Να ενημερώσετε την κυρία Δουκάκη για την πολυουρία, και την μεγάλη κατανάλωση νερού, και να ζητήσετε να
γίνουν γενικές εξετάσεις αίματος, χημική ανάλυση πλάσματος, καθώς επίσης και εξέταση ούρων για να ελεγχθεί το επίπεδο του σακχάρου στο αίμα.
Να εξεταστεί δηλαδή η περίπτωση του διαβήτη.
 
Μετά απο γεννά γίνετε αυτό ;;
Να ενημερώσετε την κυρία Δουκάκη για την πολυουρία, και την μεγάλη κατανάλωση νερού, και να ζητήσετε να
γίνουν γενικές εξετάσεις αίματος, χημική ανάλυση πλάσματος, καθώς επίσης και εξέταση ούρων για να ελεγχθεί το επίπεδο του σακχάρου στο αίμα.
Να εξεταστεί δηλαδή η περίπτωση του διαβήτη.
 
Back
Top