Φροντίδα Περίεργη κίνηση παπαγάλου

Omorfoulis

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.313
Πόλη
Αγρίνιο
Παιδιά εδώ και τρεις μέρες έχω παρατηρήσει τον Τζιμακο να κάνει μια κίνηση επί τρία λεπτά συνεχόμενα ενώ είναι στο χέρι μου σηκώνει τον λαιμό του και σαν να πέφτει όλο το βάρος στα πόδια του, κάπως σας πάπια να το πω και κάνει κύκλους από το ένα χέρι στο άλλο αλλά κάνει κύκλικη κίνηση... Είναι κάτι αυτό; δεν το έκανε νωρίτερα...
 
Παιδιά εδώ και τρεις μέρες έχω παρατηρήσει τον Τζιμακο να κάνει μια κίνηση επί τρία λεπτά συνεχόμενα ενώ είναι στο χέρι μου σηκώνει τον λαιμό του και σαν να πέφτει όλο το βάρος στα πόδια του, κάπως σας πάπια να το πω και κάνει κύκλους από το ένα χέρι στο άλλο αλλά κάνει κύκλικη κίνηση... Είναι κάτι αυτό; δεν το έκανε νωρίτερα...

Να μας το δείξεις σε βίντεο αν και πιθανότατα είναι αυτό που είπε η Εύα.
 
Ο δικός μου από δυόμιση μηνών άρχισε...
Το καλύτερο είναι να του βάζεις να κάνει μπανακι κάθε μέρα...
Πω πω το κάνει κάθε μέρα αλλά μια φορά όχι περισσότερες, τώρα ομωσ μέχρι να τελειώσω τις θεραπείες να του βαζω μπανακι για να μην πίνει νερό το λέω να πίνει μο ο από την ποτιστρουλα του για να παίρνει και τα φάρμακα.. 😕🤔
 
Κι ο δικός μου από 4.5 μηνών κάνει κάτι παρόμοιο και ταΐζει τα πάντα 😏

Χωριό δεν κάνουν με κανέναν αλλά παρόλα αυτά από μωρά τους έρωτες σκέφτονται 🤨
 
Να μας το δείξεις σε βίντεο αν και πιθανότατα είναι αυτό που είπε η Εύα.
Θα προσπαθήσω να τον τραβήξω αλλά το κάνει μόνο όταν έχω ενωμενα τα χέρια μου... Όχι στο ένα και ας κάθεται στην παλάμη μου
 
Πω πω το κάνει κάθε μέρα αλλά μια φορά όχι περισσότερες, τώρα ομωσ μέχρι να τελειώσω τις θεραπείες να του βαζω μπανακι για να μην πίνει νερό το λέω να πίνει μο ο από την ποτιστρουλα του για να παίρνει και τα φάρμακα.. 😕🤔
Εγώ θα στο ξανά πω Βάσω μου.. Μην τον βγάζεις έξω όσο δίνεις φάρμακο...
Ναι καλύτερα μην βάλεις μπανιέρα ακόμη... Να τελειώσει η θεραπεία και ύστερα...
 
Κι ο δικός μου από 4.5 μηνών κάνει κάτι παρόμοιο και ταΐζει τα πάντα 😏

Χωριό δεν κάνουν με κανέναν αλλά παρόλα αυτά από μωρά τους έρωτες σκέφτονται 🤨
Παρατήρησα επίσης ότι έκανε κ κίνηση ταισματος προς ένα παιχνίδι για να είμαι σίγουρη του το έδειξα τρεις φορές και τις τρεις έκανε το ίδιο αλλά σαν να ξεκινούσε να ταΐζει και σταματούσε όχι πολύ ώρα.. Τρόμαξα την πρώτη φορά που τον είδα και είπα μην κάνει εμετό. Για αυτό το έκανα τρεο φορές... Το εξαφάνισα εννοείται...
[automerge]1562184226[/automerge]
Εγώ θα στο ξανά πω Βάσω μου.. Μην τον βγάζεις έξω όσο δίνεις φάρμακο...
Ναι καλύτερα μην βάλεις μπανιέρα ακόμη... Να τελειώσει η θεραπεία και ύστερα...
Βρε Εύα δεν θέλω να θυμώνει και να αλλάξω τις συνήθειες του για αυτό το κάνω... Τον βγάζω λιγότερο από σήμερα όμως για αυτό το λόγο...
 
Παρατήρησα επίσης ότι έκανε κ κίνηση ταισματος προς ένα παιχνίδι για να είμαι σίγουρη του το έδειξα τρεις φορές και τις τρεις έκανε το ίδιο αλλά σαν να ξεκινούσε να ταΐζει και σταματούσε όχι πολύ ώρα.. Τρόμαξα την πρώτη φορά που τον είδα και είπα μην κάνει εμετό. Για αυτό το έκανα τρεο φορές... Το εξαφάνισα εννοείται...
Άντε καλή αρχή 😁
Μεγάλωσε ο μικρούλης της παρέας 😍
 
Βρε Εύα δεν θέλω να θυμώνει και να αλλάξω τις συνήθειες του για αυτό το κάνω... Τον βγάζω λιγότερο από σήμερα όμως για αυτό το λόγο...
Εγώ για το καλό του στο λέω... Αλλιώς θα ξανά κολλήσει...
 
Ο Ερνέστο κάθε χρόνο και χειρότερος. Αυτός όμως άργησε να δει κοπελίτσα. Αυτά που έχουν από μικρά ταίρι ίσως ξεθυμάνουν νωρίτερα δια της "φυσικής οδού"
Κάθε χρόνο και χειρότερος; Μα που θα πάνε αυτά τα νεύρα; Και ο δικός μου που έχει την μικρή, ταΐζει οτιδήποτε άλλο εκτός από εκείνη 😂
 
Back
Top