Γενικά Περίεργη συμπεριφορά JAVA

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mpikis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Mpikis

PB Member
Εγγραφή
26 Οκτ 2008
Μηνύματα
900
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καληπέρα σας. Έχω δύο αρσενικά όπως προέκυψε πιγκουινάκια και πολλές φορές τα λεχω δεί να μαλώνουν.. Να ανοιγούν και τα δύο το ράμφός τους και να τσιμπιούντε. Για το ποίος τηα κάτσει στο κλαδάκι, ποιος θα φάει και τέτοια... Και αυτό κρατάει για δευτερόλεπτα! Πρίν λίγο παρατήρησα κατι περίεργο! Το ένα αρσενίκο που είναι και το πιο άγριο και συνήθως αυτό ξεκινάει τις φασαρίες τσιμπούσε στο κεφάλι το άλλο αρσενικο αλλα αυτο δεν αντιδρούσε καθόλου... Οχι οτί ήταν άρρωστο και δεν μπορούσε να κουνηθεί αλλα τα τσιμπήματα φαινόντουσαν σαν φιλάκια, δεν ξέρω... Πραγματικά, αλλα και πάλι νομίζω οτι το έκανε για να φύγει απο το κλαδί του.. Πάντα όμως αντιδρά το μικρότερο όποτε μαλώνουν αλλα αυτη τη φορά δεν έκανε τίποτα και αυτο συνεχιζόταν κανενα λεπτο. Για να καταλαβετε δεν το τσιμπουσε και εφευγε σαν να σκαλιζε τα πουπουλα του γυρω γυρω απο το λαιμό... Και σαν να το εσπρωχνε και λιγο...
 
Τον εξυνε...
Ετσι κανει ενα ζευγαρι συνηθως. Ειναι στοργικη κινηση.
Προφανως καλυτερευει η σχεση τους ή τον θεωρει ταιρι του
 
Γίνεται αυτό μεταξύ αρσενικών; Σήμερα πήγα σε ενα πετ σοπ για να του πώ το συμβάν και να μου πεί αν μπορεί να ξεχωρήσει το αρσενικό απο το θυλήκο και μου είπε οτι μπορεί και οχι με το μάτι αλλα γυρνόντας τα απο κάτω και βλέποντας τα γεννητικά τους όργανα. Υπάρχει διαφόρα λεεί, αυτά δεν είναι εσωτερικά;νομίζω δεν μπορείς να τα διακρίνεις...
 
Γίνεται αυτό μεταξύ αρσενικών;
νομίζω δεν μπορείς να τα διακρίνεις...


Γινεται...🙄
Δεν μπορεις να τα διακρινεις στα java...
Μην εμπιστευεσαι πια τα πετ σοπ. Ως τωρα μονο προβληματα σου δημιουργησαν
 
Εχείς δίκιο Γεωργία αλλα δεν έχω βρεί ακόμα κάποιον είτε απο το φόρουμ είτε εκτροφέα εδώ στη Θεσσαλονίκη. Γι αυτό και οτιδήποτε ακούω ή βλέπω σας το παραθέτω εδώ στο φόρουμ εστι ώστε να δούμε αν όντως ισχύει...
 
Γίνεται αυτό μεταξύ αρσενικών; Σήμερα πήγα σε ενα πετ σοπ για να του πώ το συμβάν και να μου πεί αν μπορεί να ξεχωρήσει το αρσενικό απο το θυλήκο...

Δηλαδη ακομη δεν εχεις πειστει οτι ειναι και τα δυο αρσενικα;:D
 
Τον εξυνε...
Ετσι κανει ενα ζευγαρι συνηθως. Ειναι στοργικη κινηση.
Προφανως καλυτερευει η σχεση τους ή τον θεωρει ταιρι του

Mpikis, παρ τους θηλυκά επειγόντως :D
 
Back
Top