Ασθένειες Περίεργη φούσκα κάτω απο την φτερούγα περιστεριού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vasileia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vasileia

PB Member
Εγγραφή
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
381
Πόλη
Καλαμάτα
μάλλον περιστέρι ήταν δεν ξέρω το βρήκα μικρό,το μεγάλωσα λίγο κ μετά κάποια στιγμή παρατήρισα μια φούσκα κάτω απο την φτερούγα του,τότε ένας που πουλάει πουλιά μου είπε πως μάλλον θα πεθάνει, επειδή φοβίθηκα πως θα στεναχωριόμουν αν πάθενε κάτι το άφησα να φύγει,ήταν αρκετά μεγάλο πηστεύω, στην αρχή δεν ήθελε αλλά μετά έφυγε, δηλ. το είχα παρει μαζι όταν βγήκα έξω κ αν ήθελε έφευγε,(μόνο του δεν το πίεσα)την επόμενη μέρα πήγα στον κτηνίατρο κ μου είπε οτι δεν ήταν τπτ,τι ήταν αυτό,έκανα καλά που το άφησα κ ποιός τελικά είχε δίκιο; Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ήθελα τόσο καιρό να μάθω
 
Κατ' αρχήν καλημέρα Βασιλεία. Η φούσκα κάτω από τη φτερούγα ενός περιστεριού (για τη μασχάλη μιλάμε, ε;) συνήθως προέρχεται από χτύπημα ή από έγκαυμα (αντιακαρικό-αντιψωριακό σε μεγάλες δοσεις). αλλά επίσης μπορεί να εμφανιστεί και σαν προδιάθεση για ασθένεια. Τις περισσότερες φορές φεύγει από μόνο του (μιλάω εμπειρικά, δεν είμαι κτηνίατρος). η γνώμη μου είναι ότι θα μπορούσες να το κρατήσεις και σε περίπτωση που δεν έφευγε να συμβουλευόσουν τον κτηνίατρο. Πάντως για να ψοφήσει το πουλί ούτε 1%...
 
Back
Top