Γενικά Περίεργο σφύριγμα από καναρίνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dRain
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

dRain

PB New Member
Εγγραφή
1 Σεπ 2010
Μηνύματα
30
Πόλη
Καλλιθέα
Καλημέρα!
Ο νέος μου τραγουδιστής κάνει αυτό το περίεργο σφυριγμα..
Το 99,99% αυτό συμβαίνει όταν κάθομαι και τον κοιτάω κοντά στο κλουβί!
Μολις απομακρυνθω, ξεκινάει να πυροβολαει.
Δε νομίζω ότι έχω ξαναδεί καναρίνι να το κάνει αυτό. Για παπαγάλος μου μοιάζει
Εσείς τι λέτε;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Είναι ο τρόπος του να σου μιλάει.
Και η αλήθεια είναι ότι πολύ μου άρεσε ηχητικά αυτό το σφύριγμα, είναι τρομερά ζωντανό και χαρούμενο.
Και όταν μπορέσεις...απομακρύνσου και ηχογράφησε τους πυροβολισμούς...έχω την αίσθηση ότι θα είναι πολύ ενδιαφέροντες.
 
Άργησα λίγο και δεν τον έπιασα και στα καλύτερά του αλλά ορίστε ένα δείγμα!
Το πρόβλημα είναι ότι είναι δυνατός στη φωνη και τρώω γκρίνια άσχημη γιατί δεν έχω δυνατότητα να τον έχω εξω (ισόγειο, άπειρες γάτες) και έχω και άλλα 2 μέσα.
Δυστυχώς μαλλον δεν γλιτώνω την αγγελία :(
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ενθουσιάστηκα!. Το άκουσμά του μου θύμισε και ήχους από waterslager malinois / Hartz Roller. Να τον χαίρεσαι! Είναι και κούκλος
Να τον χαρώ προσπαθώ ο καψερός, αλλά στις ψηλές του, περιμένω να δω απο που θα έρθει η παντόφλα! 😁
Μπορεί να γνωρίζεις κάποιον που ίσως να ενδιαφέρεται;
Προσπαθώ να εξετάσω τις επιλογές μου για αυτό ρωτάω
 
@ΜΑΡΙΑαα μόνο κρίμα;
Έκανα το πρώτο ποστ με χαρά και τελικά μέσα σε 2-3 μέρες άλλαξαν τα δεδομένα πλήρως!
Μιλάμε για ντεσιμπέλ βαρβάτα..
Που υπό άλλες συνθήκες, αυτό θα ήταν το ζητούμενο. Αλλά τώρα με την τηλεεργασία και τα zoom και τα skype, δε μπορείς να δουλέψεις με το πυροβόλο να σε συνοδεύει!
Υπήρχε και ένα κοκατίλ σπίτι, αλλά τώρα έχει μείνει ένα καρδερινοκάναρο και ένα καναρίνι, όμως κανένα δε βαράει έτσι.
Για αυτό ψάχνομαι
 
@dRain , πραγματικά είναι τόσο κρίμα να αποχωριστείς ένα τόσο όμορφο και λαλίστατο πουλάκι. Ίσως θα μπορούσες αν έχεις μπαλκόνι να τον έχεις έξω με προστασία από αρπακτικά, αλλά αυτό να το συζητήσουμε πριν, διότι αν το πουλάκι έχει αλλάξει φτερά (πτερόρροια) σε εξωτερικό περιβάλλον, δεν θα έχει πρόβλημα, αν όχι, ίσως κρυώσει.
Όπως όμως κι αν έχει το ζήτημα, ακόμα και αγγελία να ανοίξεις για να το δώσεις, θα σου προτείνω η επικοινωνία σου να γίνει ανοικτά στα υπόλοιπα μέλη, και όσον αφορά στον αποδέκτη, να ελέγξεις αν είναι δυνατό από όλα του τα μηνύματα αν η στάση φροντίδας που κρατά στα πτηνά του είναι επαρκής.
 
Back
Top