Γενικά Περιεργες κινησεις του κοκατιλ μου

ηρακλης

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
71
Πόλη
Αθήνα
καλισπερα εδω και 3 μερες ειμαι κατοχος ενος πολλυ ομορφου κοκατιλ αλλα μου κανει κατι περιεργες κινισης οταν κα8ομε και τον παρατιρω απο το κρεβατι μου(αποσταση 1,50μετρο)σικονι την αριστερι πτερουγα και κατεβαζι απο τιν πατι8ρα το ποδιτου το αριστερο μετα απο 10 δευτερολεπτα τα κσαναβαζι κανονικα μετα κσανακανι το ιδιο πραγμα με το δεκσι και μετα ανεβαζι τις 2 πτερουγες του γεια 10 δευτερολεπτα και τις κσανακατευαζη τη μπορι να ειναι αυτο; Τροπος γιμναστικης η τιποτα τετιο;και κατι ακομα που μου το ενφανισε τορα κατευαζη το κατο σαγονι και το κανει αριστερα δεκσια και κανει αυτο το σπαστικο τρικσιμο...



και κατι ακομα που κσεχασα να αναφερο τισ 2 μερες που τον παρατιρουσα κα8οταν κανονικα αλλα τορα σημερα δλδ απο το απογεμα και μετα οταν κα8εται και κλινι τα ματια του η οταν κα8εται σε 1 8εσι κα8εται με το 1 ποδι, απο οτι κιτακσα το ποδαρακι του δεν ειναι πλιγομενο ουτε πρισμενο κλπ...
 
Για την κίνηση που είπες πρίν, είναι κίνηση για να τεντωθεί το κάνει και το δικό μου συνήθως μετά απο ύπνο, μετα απο πολύ ώρα καθίσματος και όταν ανεβαίνει πάνω μου
 
με το αλλο που κα8εται με το 1 ποδη τι μπορι να ειναι; Μιπος ειναι επιδη τον εχω λιγο καιρο και κραταει τσιλιες;
 
Δεν νομίζω. Γιατί κάνει πρώτα αυτό με το ένα πόδι και μετά κάνει την διάταση με το άλλο ποδί,έχοντας σαν κριτήριο το δικό μου κοκατίλ. Δηλαδή κάνει αυτό με την μια φτερούγα και το ένα πόδι και μετά κάνει την άλλη κίνηση
 
Ολα τα πουλιά μαζευουν το ένα ποδι κατω απο την κοιλια οταν θελουν να ξεκουραστούν. Οποτε δεν χρειάζεται να ανησυχεις. Ειναι κατι που το κανουν πολλά ειδη πουλιών.
 
τζωρτζινα με ανακουφισες ειχα τρομερο ανχος νομιζα οτι εχει καπιο προβλιμα το ποδαρακι του αλα εκσωτερικα δεν ειχαι τπτ ουτε πριξημο ουτε τιποτα παρομιο... Ευχαριστο γεια τιν σιντομη απαντιση σου!
 
Back
Top